SON DAKİKA

Replikler

Saatler verildi 15 şehir için uyarı şiddetli yağış

Saatler verildi 15 şehir için uyarı şiddetli yağış
Bu haber 03 Mayıs 2024 - 16:51 'de eklendi ve 3 kez görüntülendi.

Bugün ülkenin bazı bölgelerinde yoğun yağış ve fırtına bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, beklenen gök gürültülü sağanak yağışlar dolayısıyla 15 ili sarı alarm seviyesiyle uyardı. Prof. Dr. Orhan Şen ise metropol kentimiz İstanbul için uyarı yaparken, ‘İstanbul’a bugün yağmur 17:30 gibi güney batıdan gelir. Şemsiyeniz yoksa ıslanırsınız zamanı ayarlayın.’ ifadelerini ekledi.

Son değerlendirmelere göre, ülkenin büyük çoğunluğunda parçalı ve çok bulutlu hava hakim olacak. Ege kıyıları ve Batı Akdeniz dışındaki bölgelerimizde ise zaman zaman sağanak yağışlar ve bazı yerlerde gök gürültülü sağanaklar bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlere göre, yağışların Trakya’da (Edirne ve Kırklareli çevresi ile Tekirdağ’ın iç kesimleri), Doğu bölgelerinde (Mardin, Batman, Bitlis, Siirt, Şırnak, Hakkari’nin güneyi, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Van’ın kuzeyi), Doğu Akdeniz’de (Adana’nın doğusu, Osmaniye ile Hatay’ın kuzey ilçelerinde) ve Artvin çevresinde yerel olarak güçlü yağışlar bekleniyor.

İSTANBUL ADINA İKAZ

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise , ‘İstanbul’a bugün yağmur 17:30 gibi güney batıdan gelir. Şemsiyeniz yoksa ıslanırsınız zamanı ayarlayın.’ ifadelerini ekledi.

Batı bölgelerde hava sıcaklığının 2 ila 4 derece düşeceği, diğer bölgelerde ise belirgin bir değişiklik olmayacağı düşünülüyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve batı yönlerinden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği ve kuvvetli yağış beklenen bölgelerde yağış sırasında yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

15 KENTE SARI UYARI

15 il, beklenen gök gürültülü sağanak nedeniyle “sarı kod” uyarısı aldı. Vatandaşlardan olası olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları istenildi.

Uyarı yapılan şehirlerimiz ise şu şekilde: Adana, Edirne, Hakkari, Iğdır, Kırklareli, Osmaniye, Şırnak, Van, Ağrı, Erzurum, Hatay, Kars, Mardin, Siirt, Tekirdağ.

Belirli illerde beklenen hava durumu ve günün en yüksek sıcaklıkları ise aşağıdaki gibidir:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 17
İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 25
Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27 (Yağışların, doğu kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.)
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu 29
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak gök gürültülü sağanak yağışlı 17
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak gök gürültülü sağanak yağışlı 17
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17 (Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.)
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak gök gürültülü sağanak yağışlı 23

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA