SON DAKİKA

Replikler

Korhan Berzeg’e uygulanan DNA neticesi aktarıldı

Korhan Berzeg’e uygulanan DNA neticesi aktarıldı
Bu haber 27 Nisan 2024 - 21:38 'de eklendi ve 4 kez görüntülendi.

Balıkesir’deki ormanlık alanda bulunan kemik parçalarının, yaklaşık bir yıldır kayıp olan Korhan Berzeg’e ait olduğu tespit edildi. Uzun süredir haber alınamayan ve aranan Korhan Berzeg’e ait olduğu düşünülen kemikler, ileri teşhis için İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda incelenmek üzere gönderildi.

Kemiklerden alınan DNA numuneleri, Berzeg’in eşi ve İngiltere’de yaşayan kızı Nisa Berzeg’in DNA numuneleriyle kıyaslandı. Yapılan inceleme sonucunda DNA örnekleri uyumlu çıktı.

Sonuç olarak, bulunan kemik parçalarının Berzeg’e ait olduğu kesinleşmiş oldu.

EVDEN 17 HAZİRAN’DA AYRILDI VE BİR DAHA DA GELMEDİ

Armutlu Mahallesi’nde yaşayan ve 17 Haziran 2023 sabahı evinden köpeği “Tina” ile yürüyüşe çıkan 83 yaşındaki ekonomist Korhan Berzeg’ten haber alınamadı. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Berzeg’in durumunu koordine etmek için harekete geçti ve arama çalışmalarını başlatmıştı.

ARAMALAR GÜNLER SÜRDÜ

Ekipler, Armutlu ve çevresindeki ormanlık alanlarla birlikte yakındaki mahallelerde, su kuyularında, dere yataklarında ve mağaralarda günler boyunca Berzeg ve köpeğini aradılar, ancak herhangi bir iz bulamadılar.

KEMİK PARÇALARI VE KIYAFETLER BULUNULDU

Armutlu’ya yaklaşık 3,5 kilometre mesafede, 23 Nisan’da, mahalle sakinleri tarafından kemik ve giysi parçaları ile kimlik ve banka kartları bulundu. Ekipler, bulunanları incelemeye aldı.

Korhan Berzeg’in eşi Angela ve kızı Nisa Berzeg, Gönen’e gelerek DNA örnekleri sağladı. Bu örnekler, laboratuvar incelemesi için İstanbul’a gönderildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA