SON DAKİKA

Replikler

Hava durumu ile ilgili MGM’den açıklama geldi

Hava durumu ile ilgili MGM’den açıklama geldi
Bu haber 09 Nisan 2024 - 23:50 'de eklendi ve 2 kez görüntülendi.

Ramazan Bayramı tatili 9 gün boyunca devam edecek. Doğu bölgelerinde yağışlar sürerken, Batı bölgelerinde hava açık olmakla birlikte serin. Ülke genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu hava bekleniyor; bazı bölgelerde sağanak yağışlar ve gök gürültülü sağanaklar görülebilir. Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yer alan toplam 15 il için 3 gün boyunca sarı kodlu uyarı verildi.

15 ŞEHRİMİZE NET UYARI

Meteoroloji, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Kahramanmaraş, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Van, Batman, Şırnak, Kilis ve Osmaniye’yi sarı kodla uyardı. Bu şehirlerimizde gök gürültülü sağanak yağışlar beklenmektedir. Bölge halkı, sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım, yağış esnasında kuvvetli rüzgar, dolu, kar erimeleri ve yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

HAVANIN SICAKLIĞI İSE

İç ve doğu bölgelerde hava koşullarının şiddetleneceği, diğer yerlerde ise belirgin bir değişiklik olmayacağı öngörülüyor. Ülke genelinde hava durumunun mevsim normalleri civarında seyredeceği ve bazı bölgelerde normalin üstünde seyredebileceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR VAR

Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden hafif, bazen orta şiddette esen rüzgarlar, ülkenin doğu kesimlerinde güney yönlerinden gelerek ara sıra orta kuvvette olacak. Ancak Marmara’nın güneybatısı ve Ege kıyılarında rüzgarın kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

YAĞIŞ GÜÇLÜ OLACAK

Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Bitlis, Muş, Şırnak, Van’ın güney ve doğusunda ile Hakkari’de periyodik ve yerel olarak yoğun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Bu durum sel, su baskını, ulaşım kesintileri, yıldırım, dolu yağışı, yağış sırasında şiddetli rüzgar gibi olumsuzlukları tetikleyebilir. Bu nedenle dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

KAR ERİMESİ VE ÇIĞ UYARISI

Doğu Karadeniz’in iç kısımlarıyla Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğu bölgelerinde, dik yamaçlarda yüksek kar örtüsü nedeniyle çığ tehlikesi, kar erimeleri ve toprak kaymaları riski bulunmaktadır. Bu sebeple dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA