SON DAKİKA

Replikler

Emekli Maaş Durumları Bayramdan Önce

Emekli Maaş Durumları Bayramdan Önce
Bu haber 08 Nisan 2024 - 17:44 'de eklendi ve 5 kez görüntülendi.

Bayrama yönelik harcamalarını planlayan kamu çalışanları ve emekliler, emekli maaşlarının bayramdan önce hesaplarına yatırılıp yatırılmayacağını merak ediyor. Önceki yıllarda bayram tatillerinden önce yapılan ödemeler, bu yıl bayramdan sonra hesaplara aktarılacak. Emekli maaşları, tahsis numaralarına göre her ay düzenli olarak hesaplara yatırılacaktır.

Bayram öncesi hazırlıkları sürerken, büyük bir kesim memur ve emeklilerin maaşlarının ne zaman ödeneceğini araştırıyor. Geçmiş yıllarda maaş ödemeleri bayram öncesine çekilirken, bu yılın durumu da merak konusu. Milyonlarca kişi, bu bayram öncesi maaşların ne zaman yatacağını öğrenmek için bekliyor.

BAYRAM ÖNCESİ YATACAK MI

Bu yıl memur ve emekli maaşı ödemeleri önceki yıllardaki gibi öne çekilmeyecek. Memur maaşları 15 Nisan’da hesaplara aktarılacak.

Bayramın yaklaşmasıyla birlikte SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı maaş ödemelerinin erken yapılıp yapılmayacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı. Emekli maaşı ödemeleri ise her ay olduğu gibi tahsis numarasına göre banka hesaplarına yatırılacak.

BAYRAMIN ÖNCESİNDE YATMAKTAYDI

Daha önceki yıllarda, kamu çalışanlarının ve emeklilerin maaş ödemeleri Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde hesaplara yatırılıyordu.

Geçen yıl Ramazan Bayramı 21-23 Nisan tarihleri arasında kutlandı. SSK emeklilerinin ödemeleri 14-16 Nisan tarihlerinde, Bağ-Kur emeklilerinin ise maaşları 17-18 Nisan’da hesaplara aktarılmıştı.

Geçen yıl Kurban Bayramı 28 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında kutlandı. Bu dönemde emekli aylıkları ve ikramiyeleri 17-23 Haziran tarihleri arasında hesaplara yatırıldı. Memurlar ise maaşlarını bayramdan önce aldılar.

GENELGE GELDİ HAZİNE’DEN

Bu yıl Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nün ilgili birimlerine gönderdiği genelgeye göre, nisan ayı memur maaşları bayram öncesinde ödenmeyecek ve 15 Nisan’da hesaplara aktarılacak.

Maaş ve ücretlerin çalışanlara her ayki vaktinde yatacağı dile getirilen genelgede, “Banka hesaplarına aktarılan maaş/ ücretlerin, ilgili bankalarca personele her ay olduğu gibi zamanında ödenmesi sağlanacaktır” sözleri yer aldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA