SON DAKİKA

Replikler

Emekliler için müjdeli haber! Banka promosyonları artış gösterdi emeklilerin yüzünü güldürecek yeni gelişme

Emekliler için müjdeli haber! Banka promosyonları artış gösterdi emeklilerin yüzünü güldürecek yeni gelişme
Bu haber 05 Nisan 2024 - 18:56 'de eklendi ve 18 kez görüntülendi.

Kamu bankaları, emekli promosyon bedellerini 12 bin TL seviyesine yükseltirken, özel bankalar da SGK ile iş birliği yaparak emekli promosyon tutarlarını artırmaya başladı. Yenilenen promosyon miktarı, ekstra ödüllerle birlikte 20 bin TL’ye doğru ivme kazanıyor.

Bankaların emekli promosyon rekabeti yeniden kızıştı. Devlet bankalarının emekli promosyon miktarını 12 bin TL’ye çıkarmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da teşvikiyle özel bankalar, emekli promosyon tutarlarını artırmaya başladı.

SGK’nın anlaşma sağladığı belirli bankalar, emekli promosyonlarını maaşa bağlı olarak 18 bin 500 TL’ye kadar yükseltti. Promosyonları her üç yılda bir alabilmek için takip edilmesi gereken adımları ve bankaların ödediği promosyon miktarlarını hazırladık.

Milyonlarca emeklinin dikkati banka promosyonlarına yoğunlaştı. SGK anlaşmasıyla birlikte emekli banka promosyonları arasında rekabet arttı.

Geçtiğimiz yıl 5 bin TL ile 7 bin 500 TL arasında değişen emekli promosyon ödemeleri, bu yıl 5 bin TL’den başlayarak 18 bin 500 TL’ye kadar yükseldi.

Yeni emekliler ve EYT ile emekli olanlar da emekli maaş promosyonundan faydalanabilirler. Emekliler, banka şubesine gitmeden e-devlet üzerinden banka değişikliği yapabilirler. Banka transfer işlemi ayrıca, mobil bankacılık uygulaması üzerinden ‘Başvuru- Emekli Başvuru- Emekli Maaşı Şube/Banka Değişikliği’ adımlarını izleyerek gerçekleştirilebilir.

KAMU BANKALARI DEVREYE GİRDİ

Seçimler öncesinde ilk adımı kamu bankaları attı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, emekli promosyonlarını 12 bin TL’ye kadar artırdıklarını açıkladılar. Bu çerçevede, bu üç kamu bankasından birine emekli maaşını taşıyanlar için şu ödemeler geçerli: 10 bin TL’ye kadar olanlar için 5 bin TL, 10 bin TL ile 15 bin TL arasındakiler için 8 bin TL, 15 bin TL ile 20 bin TL arasındakiler için 10 bin TL, 20 bin TL üzerindekiler ise 12 bin TL promosyon alacak. Ödemeler üç yılda bir yapılıyor. Türkiye İş Bankası da emekli maaş promosyonlarını kamu bankalarıyla aynı seviyede olan 12 bin TL’ye çıkardığını açıkladı.

ÖZEL BANKALARDA BİZ DE BURADAYIZ DEDİ

Kamudan sonra özel bankalar da emekli promosyon miktarlarını 18 bin TL’ye çıkardı. Emekliler, promosyon için özel bankaların yeni tekliflerini bekliyor. Akbank gibi özel bankalar, SGK emekli maaşını 30 Nisan’a kadar taşıyanlara 15 bin TL’ye kadar promosyon imkanı veriyor.

Banka, otomatik ödeme talimatı veya kredi kartı kullanımı yapanlara ek olarak 2 bin 500 TL chip-para ödülü vereceğini duyurdu. Bu sayede emekli promosyonları 17 bin 500 TL’ye kadar artmış olacak. ING, emekli maaşını taşıyanlara 15 bin TL promosyon sunarken, otomatik fatura talimatı veren emeklilere ek nakit promosyon da sağlıyor ve bu şekilde emekli promosyonunu 18 bin TL’ye kadar yükseltiyor. Yapı Kredi Bankası da emekli maaş promosyonlarını 15 bin TL’ye kadar artırdı.

Banka, Ek Ödül Taahhütnamesi imzalayanlara iki yeni fatura ödeme talimatı verenlere bin TL ek ödül sunacak. Ayrıca, bireysel kredi kartlarıyla bin TL harcama yapanlara da ek bin TL ödül verileceğini duyurdu. QNB Finansbank, cep telefonu üzerinden yapılan dijital onayla şubeye gitmeden maaşını taşıyanlara 12.000 TL’ye kadar nakit promosyon fırsatı sunuyor. Ayrıca, Banka CardFinans Emekli kredi kartından yıllık 1.200 TL indirimle birlikte toplamda 13.200 TL’ye varan emeklilik ödülü sağlıyor.

EMEKLİLER PROMOSYON BAŞVURUSUNU NASIL YAPAR

Eğer maaş yatırma ve çekme konusunda herhangi bir kısıtlama yoksa, emekliler maaşlarını tercih ettikleri bankalardan alabilirler. Maaşlarını taşımak isteyenler bankaya bildirimde bulunmalıdır. Bildirim banka şubelerinden veya e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilir. Eğer daha avantajlı bir promosyon bulunursa, taahhüt süresi dolmadan da banka değişikliği yapılabilmektedir. Ancak mevcut bankada kalınan süre boyunca promosyon alınır, kalan süre için ise iade yapılmaktadır.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA