SON DAKİKA

Replikler

Sevilen Valimizdi Oğlu Başkan Oldu

Sevilen Valimizdi Oğlu Başkan Oldu
Bu haber 01 Nisan 2024 - 21:38 'de eklendi ve 856 kez görüntülendi.

Tokat’ta belediye başkanlığı için yarışan Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, muazzam bir başarıya imza atarak alkışları üzerine topladı. Oyların %52’sini kaparak zafer kazanan Yazıcıoğlu, şehirde büyük bir sevinç dalgası yarattı.

Toplumda “Efsane Vali” olarak bilinen ve çalışkanlığıyla tanınan Recep Yazıcıoğlu’nun oğlu olan Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Tokat Belediye başkanı olarak seçildi. Bu büyük başarı Türkiye genelinde büyük yankı uyandırdı.

OYLARIN %52’SİNİ KAZANARAK ZAFERİ İLAN ETTİ

Seçim sonuçlarına göre, Mehmet Kemal Yazıcıoğlu oyların %54,86’sını topladı. En yakın rakibi olarak gösterilen AK Parti adayı Eyüp Eroğlu ise %30,18 oy oranında kaldı. Bu büyük başarı sonrasında babasının mirasına layık olduğu yorumları da yapıldı.

Recep Yazıcıoğlu Kısaca Kimdir

Recep Yazıcıoğlu, Türk siyasetçi ve bürokrattır. 1945 yılında Sivas’ta doğmuş ve Türkiye’nin çeşitli illerinde valilik yapmıştır. Özellikle Vali olarak görev yaptığı illerdeki çalışmaları ve icraatlarıyla tanınmıştır. Kendisi Tokat, İstanbul, Kütahya, Manisa ve Sakarya gibi illerde valilik yapmıştır. Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı görevinde de bulunmuştur

Eğitim ve Kariyer:

İlk ve orta öğrenimini Milas ve Aydın’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1984 yılında 36 yaşında en genç vali olarak Tokat Valiliği’ne atandı. Ardından Aydın, Erzincan ve Denizli valiliklerinde görev yaptı.

Felsefesi:

Sistemin işleyişine eleştiriler getiren Yazıcıoğlu, bürokrasinin hantallaştığını ve yerinden yönetim sisteminin uygulanması gerektiğini savundu. Toplumda ayrımcılığa karşı çıktı ve insanların dost-düşman ayrımı yapmadan bir arada yaşaması gerektiğini vurguladı. Recep Yazıcıoğlu, doğa sporları ve turizmin yaygınlaşmasına katkı sağlayarak tanındı. 8 Eylül 2003 tarihinde Ankara’da vefat etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA