SON DAKİKA

Replikler

İstanbul’da hangi aday önde? Ekrem İmamoğlu ile Murat Kurum arasında 1 puanlık fark görünüyor

İstanbul’da hangi aday önde? Ekrem İmamoğlu ile Murat Kurum arasında 1 puanlık fark görünüyor
Bu haber 29 Mart 2024 - 18:54 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi 2024 Sonuçları: Ekrem İmamoğlu Yeniden Kazandı!

İstanbul, Türkiye’nin en büyük ve en önemli şehirlerinden biridir. Her seçim döneminde İstanbul’daki belediye başkanlığı seçimleri büyük bir ilgiyle takip edilir. 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışan adaylar arasında büyük bir rekabet yaşandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayı ve mevcut başkan Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini farklı bir şekilde kazandı. Sandıkların yüzde 99,98’i açıldığında, İmamoğlu 4 milyon 427 bin 455 oy alarak yüzde 51.09 oranına ulaştı. AKP-MHP adayı, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 3 milyon 431 bin 340 oy alarak yüzde 39,59 oranında kaldı. Aradaki fark, İmamoğlu’nun lehine yüzde 11.5 olarak gerçekleşti 1.

İstanbul’da ilçelerden topladığı oylarla İl Genel Meclisi’nde de çoğunluğu ele geçiren CHP, böylece Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 2019 seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nun İBB başkanlığını kazanmasına rağmen yaptığı “topal ördek” nitelemesi sona erdi 1.

Bu sonuçlar, İstanbul’un siyasi arenasındaki önemini bir kez daha gösteriyor. Ekrem İmamoğlu, İstanbul halkının güvenini kazanarak İBB Başkanlığı görevine devam edecek. İstanbul’un geleceği için umut verici bir adım atılmış oldu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA