SON DAKİKA

Replikler

Tarihi ve köklü markalar Bellona ile İstikbal Satılıyor

Tarihi ve köklü markalar Bellona ile İstikbal Satılıyor
Bu haber 25 Mart 2024 - 0:40 'de eklendi ve 36 kez görüntülendi.

Türkiye mobilya sektöründe, dengeleri sarsacak bir satın alma haberi geldi. Boydak Holding’in iki önemli markası İstikbal ile Bellona’yı Kelebek ve Doğtaş’ı da bünyesinde bulunduran Doğanlar Mobilya tarafından satın alındı.

Bu önemli gelişme, mobilya sektöründe büyük bir değişimi işaret ediyor. İşte detaylar:

İstikbal ve Bellona: Türkiye’nin köklü firmalarından olan Boydak Holding’in İstikbal ve Bellona markaları, Doğanlar Mobilya Grubu tarafından satın alındı. Bu satışla birlikte, Doğanlar Mobilya’nın Kelebek, Doğtaş, Lova ve Ruum Store gibi markalarla birlikte 45 ülkede 109 satış noktasına sahip olduğu ve sektördeki etkinliğini artırma hedefinde olduğu belirtiliyor.

Doğanlar Mobilya Grubu: 1972 yılında Çanakkale Biga’da Hacı Ali Doğan tarafından açılan küçük bir dükkanın bugün uluslararası bir marka haline geldiğini gösteriyor. Grup, Türkiye’de 733, dünya genelinde ise 109 satış noktası ile mobilya sektöründe önemli bir konuma sahip. CEO Mustafa Karamemiş, 2024 ve sonrası için hem yurt içinde hem de uluslararası alanda büyüme planlarından bahsediyor. İstikbal ve Bellona’nın geçmişi 1950’lere dayanırken, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Boydak Holding’e kayyum atanmış ve markalar TMSF bünyesine geçmişti. Şimdi ise, Doğanlar Mobilya Grubu’nun bu iki değerli markayı bünyesine katmasıyla yeni bir dönem başlıyor.

Bu satın alma, Türkiye mobilya sektöründe önemli bir dönüm noktası olarak kaydedilecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA