SON DAKİKA

Replikler

Güneş Lekelerini Engellemek İçin Neler Yapmalısın

Güneş Lekelerini Engellemek İçin Neler Yapmalısın
Bu haber 20 Haziran 2023 - 6:31 'de eklendi ve 811 kez görüntülendi.

Yaz aylarında güneşlenmek oldukça keyif verir. Ancak, ışınlar fazla kaçırıldığı zaman Ciddi problemler yaratır.

Bronz bir tene sahip olmak hemen herkesin hayalidir. En konforlu şezlonglarda güneşlenmek harika. Her şey iyi hoş da güneşlenme sonrasında ciltte ve çeşitli bölgelerde meydana gelen lekelere ne demeli? Peki, eğer siz de yaz güneşi olmadan asla yapamam diyenlerdenseniz güneş lekeleri ile nasıl mücadele edileceğini bilmeniz gerekir. İşte size güneş lekelerini engellemek için neler yapmanız gerektiği ile ilgili birkaç tüyo.

Güneş Kremlerini Kullanmayı İhmal Etmeyin

Evet, gerçekten de ultraviyole ışınları insan bedenini ve derisini tahriş eden, yıpratan bir özelliğe sahip olduğu için bu durumla karşılaşmamak için ya da bu durumun oluşmasının önüne geçmek için yapılması gereken uygulamaların başında tabii ki de güneş kremlerini kullanmak yatmaktadır. Koruma faktörlü krem kullanarak bronzlaşmak mümkündür. Ultraviyole ışınları, artık o kadar çok hırçın ne yapılırsa yapılsın ulaşmama imkânı bulunmamaktadır. O nedenle spf ürünler kullanılarak sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde ulaşmak artık sizin için en iyisi olacaktır. Hatta yalnızca güneşlenirken değil evden çıkarken de her zaman özellikle de yüze spf kremini sürerek güneş ışınlarına karşı kendinizi ve cildinizi koruma altına almanız mümkündür.

SPF Makyaj Ürünleri Tercih Edilmeli

Yaz aylarında gereğinden daha ağır makyaj yapmak cildi yoracaktır. O nedenle sıcak yaz günlerinde makyaj yapılırken spf katkılı ürünler kullanılmaya dikkat edilmelidir. Böylelikle hem cilde fazla yüklenilmemiş olursunuz hem de lekelerin önüne geçmiş olursunuz.

Güneşe Çıkış Saatine Dikkat Edilmeli

Özellikle de güneş ışınlarının dik bir açıyla geldiği saat 10:00 ile 11:00 arasında güneşe çıkmamaya özen gösterilmelidir. Çünkü bu saat dilimleri içerisinde güneşte bulunan ultraviyole ışınları dik bir açıyla geleceği için cildi daha fazla tahriş eder. Bu nedenle özellikle de ikindi saatlerine doğru saat Dört buçuk, beş gibi güneşe çıkılabilir.

Gözlüksüz Sokağa Çıkılmamalı

Kaliteli bir güneş gözlüğü gerçekten de güneş ışınlarında bulunan ultraviyole ışınlarını %80’e kadar engeller. Bu nedenle sıcak yaz aylarında gözlüksüz sokağa çıkılmamalı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA