SON DAKİKA

Replikler

Hemen hemen her yerde şubesi olan Köfteci Yusuf’un Sahibi

Hemen hemen her yerde şubesi olan Köfteci Yusuf’un Sahibi
Bu haber 21 Ocak 2023 - 12:49 'de eklendi ve 305 kez görüntülendi.

NEREDEYSE HER YERDE ŞUBESİ BULUNAN KÖFTECİ YUSUF’UN SAHİBİ

Lezzetin tadını bilmeyen yoktur ama herkesin aklında aynı soru vardır; “Kim bu Köfteci Yusuf?” Sizler için Yenişehir’deki Köfteci Yusuf Entegre Tesislerine girdik. Köfteci Yusuf’un sahibi Yusuf Akkaş ile çok özel görüntüler ve bir röportaj hazırladık. 2019 yılında 62 milyon kişiyi ağırlayan Köfteci Yusuf, 6 bin kişilik dev ekibiyle hizmette sınır tanımıyor. Köfteci Yusuf, DönerY, Burgerage, Ciğerce ve Kamenta gibi kendi markalarıyla büyümeye devam ediyor. Kadın kasaplardan oluşan ekipleri ve 35 bin metrekare üzerine kurulu modern tesisleriyle dikkat çeken Köfteci Yusuf, 2020 yılında yurt dışına açılmayı hedefliyor.

KÖFTENİN LEZZET SIRRI KADIN ELLERİNDE

Kadın istihdamına önem veren Köfteci Yusuf’un sahibi Yusuf Akkaş, köftelerindeki lezzetin sırrının kadın işçiler olduğunu belirtti. Kadınların kasaplık yaptığı ender üretim tesislerinden biri olduklarını belirten Yusuf Akkaş, “Kadın istihdamına önem veriyoruz. Kadın kasaplığın bizim için çok büyük avantajları var. Şu anda erkek kasap bulmak çok zor. Modern bir tesise sahip olduğumuz için kadınlar zorlanmadan çalışabiliyor çünkü et taşıma işlemleri güce ihtiyaç duymadan yapılabiliyor. Kadın elinin değdiği her şey daha güzel ve temiz oluyor. Köftelerimiz lezzetini kadınların elinden alıyor.”

“62 MİLYON KŞİYİ AĞIRLADIK”

Akkaş, 30 lezzet durakları olduğunu belirterek, “Geçen yıl 62 milyon misafir ağırladık. Bu yıl 10 şube daha açmayı planlıyoruz. Açılacak şubelerimizin çoğu İstanbul’da olacak. İzmir’de de birkaç şube projemiz var” dedi.

HIZLI SERVİS, UYGUN FİYAT

Köfteci Yusuf denilince akla 3 temel unsurun geldiğini belirten Akkaş, “Bu unsurlar lezzet, çok hızlı servis ve uygun fiyat olarak öne çıkıyor. Evet, beklentilerin üzerinde bir hizmet ve hızlı servis sunuyoruz. Hızlı servisimiz müşteriyi ilk etapta düşündürüyor ama köfteyi yediğinde ‘işte bu’ diyebiliyor. Biz insanlara verdikleri paranın karşılığını fazlasıyla vermeye çalışıyoruz. Müşteri kasaya geldiğinde hesabı öderken beklediğinin çok altında bir hesapla bize kefil oluyor. Biz bu hassasiyetlere çok dikkat ediyoruz. Her şeyin en kalitelisini kullanıyoruz. Bizim cebimizden çıktığı sürece müşterimiz memnun oluyor.”

GÜNDE 60 TON ÜRETİM

Günlük 150 dana ve 1000 kuzu işlediklerini söyleyen Akkaş, üretim kapasitesi hakkında şu bilgileri paylaştı: “Şu anda şubelerimize günlük 50-60 ton ürün sevk ediyoruz. Bana tazelik sorulduğunda, günlükten bile daha taze olduğumuzu söylüyorum. Soğuk zincire çok dikkat ediyoruz. Büyük nakliye şirketleriyle anlaşmalarımız var. Kârlılık konusuna gelince, çoğu firma küçüldüğünde fiyat artırıyor. Biz ise zam yaparak değil, ekonomik olarak nasıl hareket edebiliriz diye düşünüyoruz. Tesislerimizde kârlılık üretmek istiyoruz.”

YILDIZLI ŞEFLERDEN TAM NOT

Birçok önemli otelde aşçılık yapan Bursa Aşçılar Derneği üyesi 30 kişiyi Yenişehir’deki tesiste ağırlayarak görüşlerini alan Akbaş, misafirleri daha iyi ağırlamak adına bu toplantının önemli olduğunu söyledi. Büyük ustalardan ürün geliştirme ve hizmet konusunda fikirler alan Akkaş, “Daha iyi hizmet için her gün daha çok çalışarak yolumuza devam ediyoruz. Müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için her şeyi yapıyoruz” dedi.

DÜNYA BU LEZZETI TANIYACAK

Osmanlı’dan günümüze kadar ulaşan Türk köftesinin özel lezzetini tüm dünyaya tanıtmak istediğini belirten Akkaş, hedefleri ve çalışma politikası hakkında şunları söyledi “Şansımız yaver giderse 2018 yılında çok büyük pazarlarda boy göstereceğiz. Türkiye’de 22 yıldır bu işi yapıyoruz. Burada yakaladığımız başarıyı birkaç yıl içinde yurtdışında da yakalayabileceğimize inanıyoruz. Lezzeti kanıtlanmış bir köftemiz var. Özveriyle çalışan 6 bin kişilik bir ekibimiz var. ‘Hayır’ kelimesini kullanmamaya çalışıyoruz. Her şeyi bol bol vermeye çalışıyoruz. Direkt misafirlerimizin ve müşterilerimizin öneri ve şikayetlerini dikkate alıp kendimizi hemen düzeltiyoruz. Çok hızlı karar alabiliyoruz. Genç bir yapımız var ve bu işletmenin gelecekte lokomotif bir gıda şirketi olacağına inanıyoruz. Müşterilerimizin önerileri sayesinde her geçen gün daha da tanınır hale geliyoruz. En iyi reklam kulaktan kulağa ve tavsiyelerle olur. Misafirlerimizin bize kefil olmasından çok memnunuz.”

EN İYİ YOL RESTORANI

Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen en iyi 10 yol restoranı programında Köfteci Yusuf, eşsiz lezzetleriyle rakiplerini geride bırakarak 1. sırada yer aldı. Güler yüzü, samimiyeti ve müşteri önceliği ile rakiplerini geride bırakmayı başaran Köfteci Yusuf, Hürriyet Gazetesi’nin bu ödülü ile doğru yolda olduğunu bir kez daha kanıtladı.

EŞSİZ LEZZETİN ARKASINDAKİ KÖFTECİ YUSUF KİMDİR?

Bursa‘nın Kızılhisar Köyü’nde dünyaya gözlerini açan Köfteci Yusuf‘un sahibi Yusuf Akkaş, hayatı Yenişehir sokaklarında öğrendi. İş hayatına Kızılhisar Köyü’ndeki köy kahvesinde başladı. Burada çalışma hayatını ve işçiliği öğrenen Yusuf Akkaş, kendi işini yapmak istedi. Kendi imkânlarıyla 1996 yılında İznik’te ilk dükkânını açtı. Bu dükkan sadece 4 masadan oluşan bir köfteci dükkanıydı. Kısa sürede dükkan köftenin lezzetiyle dolmaya başladı. Takvimler 1998 yılını gösterdiğinde Akkaş, İznik’te 600 kişi kapasiteli Köfteci Yusuf’un temellerini atmaya başladı. Yaptığı köftelerin ünü o kadar yayılmıştı ki müşteriler bu dükkâna sığmaz olmuştu. Artan talebe cevap verebilmek için kısa süre sonra ikinci şubesini Orhangazi’de, üçüncü şubesini ise Yalova yolu üzerinde açtı. Artık köftenin lezzeti il dışına da yayılmaya başlamıştı. Akkaş’ın daha çok büyümesi ve daha çok çalışması gerekiyordu. Öyle de yaptı. Bugün 46 şubeye sahip olan Akkaş, misafirlerini memnun ederek her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA