SON DAKİKA

Replikler

Müge Anlı’da Canlı Yayında Tutuklama

Müge Anlı’da Canlı Yayında Tutuklama
Bu haber 20 Ocak 2023 - 5:30 'de eklendi ve 163 kez görüntülendi.

MÜGE ANLI CANLI YAYINI SIRASINDA TUTUKLAMA

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında 51 yaşındaki ‘üfürükçü’ Süleyman ile kendisinden 33 yaş küçük Hilal’in yaşadıkları büyük gündem yarattı. Şu anda 18 yaşında olan ancak 18 yaşından önce ilişki yaşadığı iddia edilen Hilal ve Süleyman arasında yaşananlar dehşete düşürürken, Müge Anlı canlı yayında okuduğu mesajlar sonrası çılgına döndü. Hilal ve Süleyman’ın evlenmeyi planladıkları iddia edilirken, Anlı özellikle mesajlardaki ‘üvey annen oluyorum’ ifadesine takıldı. Öte yandan bir önceki programda Süleyman canlı yayında Hilal’e evlenme teklif etmiş ve bu olayın ardından stüdyo ayağa kalkmıştı. Müge Anlı programın sonunda Süleyman ve Hilal ile ilgili önemli bir gelişmeyi de duyurdu.

“HADİ GÜZEL BİR GECE GEÇİRELİM…”

ATV ekranlarında yayınlanan programda Müge Anlı, Hilal’in arkadaşlarının kendilerine gönderdiği mesajları okudu. Anlı, Hilal’in ailesine, “Hilal’in arkadaşları yazdıkları mesajları gönderiyorlar. Bu mesajları da şikayetinizdeki dosyaya sunabilirsiniz diye düşünüyorum. Dün imam nikahı meselesini koyduğumuzda Süleyman Bey başka şeyler söyledi ama kızınız arkadaşlarına hiç böyle şeyler söylemedi. Tarihler de mesela 13 Temmuz. Çocuk henüz 18 yaşında değil. Bu ilişki ne kadar süredir devam ediyor bilmiyorum ama…” Müge Anlı’nın okuduğu mesajlarda, “Manita 40 yılın başında güzel bir gece geçirelim diye şehir dışında güzel bir otelde rezervasyon yaptırmış. Annem nasıl izin verecek dedim, okuyacağız, olmazsa harekete geçeceğiz dedi” diye konuştu. Müge Anlı, “O zaman bu kadına kızanlar varsa şöyle bir şey var: Annen hakkında da işlem yapacağız. Kızınızı aldı, yani şehir dışına çıkaracak. Aslında siz de kendi kandırılmanızdan şikayetçi olabilirsiniz” dedi.

“BÜYÜK BİR ADAM KADIN OLDU”

Müge Anlı Hilal’e: “Aldatılan sadece sen değilsin Hilal, anneni de aldattığını düşünüyorsun. Kadın dediğin adam bu mu çocuğum? Koca adam kadın olmuş.”

Hilal’in annesi, “O benim dedem, o benim dedem. Dede yaşındaki adamdan kadın olmaz anne. Sen gül gibisin, çiçek gibisin, şu güzelliğine bak. Ben 47 yaşındayım. O adamın bana uygun olduğunu düşünmüyorum. Ben 2009’da boşandım, evlenecek olsaydım çoktan evlenirdim. Ben çocuklarıma üvey baba getirmedim.”

“ERKEK OLDUĞUNUZDA BEN SİZİN ÜVEY ANNENİZİM”

Başka bir mesajdaki ifadeyi okuyan Anlı, Hilal’e “Sana bir şey sorabilir miyim? ‘Üvey annen oluyorum’ ne demek?” diye sordu. O mesajın “Ortağının oğlunun üvey annesi oluyormuş galiba Müge Hanım, üvey anne bu” şeklinde açıklanması üzerine Müge Anlı, Hilal’e “Ne demek ‘Seninle arkadaş olalım ama mantıken ben senin üvey annenim’ ‘Hahaha’ diye güldün. Yani oğluyla arkadaş mıydınız? Süleyman’ın oğluyla arkadaş mıydınız? Onunla flört mü ediyordun? Ne demek mantıken ben senin üvey annenim? Mantıken ne demek, gerçekten bilmediğim bir cümle.”

Hilal, “Hayır, hatırlamıyorum. Pek bir şey anlamadım. Tanıştığımızda zaten yanında oğlu vardı. Annem beni aldığında yanında oğlu vardı. Öncesini ve sonrasını bilmediğim için…” şeklinde cevap verdi.

Müge Anlı mesajları okumaya devam etti. Anlı, “Çocukla konuşuyorsun. Sonra diyorsun ki, ‘Biliyorsun seninle benim aramda çok yaş farkı yok. Babanla bir ilişkimiz var ve çok iyi gidiyor çok şükür’ diyorsun çocuğa. ‘Benden önceki eski sevgililer sana baskı yapmaya çalıştılar, az çok biliyorum. Biliyorsun seninle benim aramda çok yaş farkı yok. Yapmak istediklerine asla karışmam, aksine sana yardımcı bile olurum.” diyerek mesajların devamını istedi.

Hilal, “Oğluyla arkadaş olmaya çalıştım, evet. Biraz içine kapanık bir insandı.” dedi. Müge Anlı, mesajlarda geçen “Seninle arkadaş olalım, mantıken ben senin üvey annenim” ifadesini tekrar sordu ve “Kız arkadaş olmaya mı çalışıyordun?” diye sordu. Hilal ise “Hayır, oğluyla arkadaş olmaya çalışıyordum” yanıtını verdi.

müge anlı, üfürükçü süleyman, hilal baltacı

OĞLUNLA SEVGILI OLACAKKEN ÜVEY ANNE MI OLUYORSUN?” DİYE SORDU.

Müge Anlı da “Manita argoda sevgili demek diye biliyorum” dedi. Hilal, “Müge Hanım, Süleyman Bey’le bir başlangıç oldu ama… Biz o zaman Süleyman Bey’le konuşuyorduk” dedi. Anlı, “Yani oğluyla da mı konuşuyordunuz?” deyince Hilal, “Hayır, yani biz oğluyla arkadaş olduk. Annem onu oraya götürdüğünde o çocuk da oradaydı” dedi. Bunun üzerine Müge Anlı, “Sen onunla sevgili olacakken babasıyla evleneceğin için üvey anne mi oluyorsun? Bunu çok açık ve net soruyorum” dedi. Hilal, “Oğluyla babası aracılığıyla tanıştık. Gittik, annem beni onun ofisine götürdü, orada tanıştık” dedi. Hilal’in annesi Şerife Hanım, “Bu yaşta üvey anne olmayı kendinize layık gördünüz mü?” diye sordu. Hilal, “Biz bunu şaka olarak konuştuk. Çok ciddi bir konu değil” diye konuştu.

“EVLENMEYE KARAR VERMİŞSİNİZ”

Daha sonra Müge Anlı Hilal’e şöyle dedi: “Öğrendiğim kadarıyla belediyeye başvurmaya karar vermişsiniz. Öyle mi? Evlenmeye karar vermişsin” dedi. Hilal, “Annemin baskısıyla böyle bir şey konuşuldu ama çok fazla üzerinde durulmadı. Sadece bir söylentiydi.” diye cevap verdi. Anlı’nın “Kızım sen ne yapmaya çalışıyorsun? Dün evlilik teklifi aldın, kabul ettin” demesi üzerine Hilal, “Dün burada anlaşılmadığımı düşünerek sinirlendim ve yanlış hamleler yaptım. Sizden özür diliyorum. Herkesin yanlış anlaması normaldir. Akıl sağlığım yerinde ve reşit bir insanım. Ne olursa olsun ortada bir azınlık sorunu var. Akıl yaşımın 18’den fazla olduğunu düşünüyorum. Zorla bir şey yok, 18 yaşımı doldurduktan sonra ‘Gel seni kaçıracağım, gel sana şunu yapacağım’ diye bir şey olmadı.

ZATEN YAPTIKLARINI ARKADAŞLARINA ANLATIYORSUN”

Müge Anlı, “Kızım sen zaten ne yaptığını arkadaşlarına anlatıyorsun. Ben şimdi onları burada okumayacağım” dedi. Ardından Anlı, “Bu arada Konya Karatay Kaymakamı’nı aradım. Hilal’in kardeşi dün gidip müracaat etmiş. Kaymakamımız da konuyu savcılığa ve adli makamlara iletti. Onlar da orada bir soruşturma başlattılar. Aile de burada İstanbul’da bir soruşturma başlattı. Aslında amaç bu çocuğu kurtlara yem etmeden kollarının kanatları altına almak.”

MÜGE ANLI AÇIKLADI: SÜLEYMAN VE HİLAL’İ KARAKOLDAN ALMAYA GELİYORLAR

Müge Anlı yayının sonunda Süleyman ve Hilal ile ilgili şok gelişmeyi duyurdu. Anlı, “Eyüpsultan ilçe emniyet müdürlüğü Süleyman ve Hilal’i Alibeyköy karakolundan almaya geliyor. Süleyman’ın ifadeden kaçma durumu var. Hilal de adli tıp kurumuna sevk edilecek” dedi.

Öte yandan Müge Anlı, polisin Süleyman ve Hilal’in işlemlerini yaptığı anları sosyal medya hesabından “Az önce” notuyla paylaştı. Müge Anlı ile Tatlı Sert programında 51 yaşındaki sevgilisi için ailesiyle karşı karşıya gelen 18 yaşındaki Hilal gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Konya’da 16 gün önce kaybolan Hilal Baltacı’nın ailesi, kızlarının ‘sığınma hocası’ olarak adlandırılan bir kişiyle kaçtığını iddia etti. Genç kızın Süleyman ile mutlu olduğunu ve ailesinin evine dönmek istemediğini söylemesi herkesi şaşırttı. Yaşananların ardından canlı yayında ortalık karıştı.

MÜGE ANLI “HİLAL” KİMDİR?

Müge Anlı’nın programıyla gündeme gelen Hilal Baltıcı’nın kim olduğu sosyal medyada merak konusu oldu. İddiaya göre 18 yaşındaki genç kız, üfürükçü olduğunu söyleyen 51 yaşındaki bir adama kaçtı. Canlı yayına çıkan Baltacı’nın annesi sinir krizi geçirdi. Kızının kaçtığı 51 yaşındaki adamla canlı yayında yüzleşen anne, “Dolandırıcı, tacizci” diyerek isyan etti.

TASAVVUFÇU SÜLEYMAN KİMDİR?

Genç kızla kaçtığı iddia edilen 51 yaşındaki ‘Üfürükçü Süleyman’ adlı kişinin kimliği sorgulanmaya başlandı. Müge Anlı’da 51 yaşındaki Üfürükçü Süleyman ile 18 yaşındaki Hilal konusu tartışılırken canlı yayında ortalık karıştı.

İkilinin Hilal henüz 17 yaşındayken dini nikâh kıymayı planladıkları iddia edilirken, Müge Anlı çok sinirlendi ve Süleyman’a niyetini sordu. Süleyman, Hilal’e dönüp evlilik teklif edince stüdyo yıkıldı.

MÜGE ANLI HİLAL BALTACI OLAYI NEDİR?

İddialara göre; 50 yaşındaki üfürükçü Süleyman, 18 yaşındaki Hilal Baltacı’yı kaçırdı. Genç kızın ailesi Müge Anlı’ya katıldı. Kızlarının bulunması için yardım çağrısında bulundular. Anne Baltacı, “Kızımı kandırdı. 16 gündür kızımın sesini duyamıyorum. O adam iyi bir insan değil. Seni kandırmış. Senin beynine girmiş. Evine dön anne. Baban yanında. Bizden korkma, evine dön anne” diye ağladı. Müge Anlı’nın ekibi kısa sürede genç kıza ulaştı. Yayına telefonla bağlanan Hilal şu ifadeleri kullandı: “Ben iyiyim. Sen beni yanından kovmadın mı anne? Bana ‘Allah belanı versin’ demiştin. Keşke ölseydin. Seni doğuracağıma taş doğururdum’ demedin mi?”

“Hiçbir baskı olmadan evlenecek misin?” diye sordu. O sırada duydukları karşısında çılgına dönen Hilal’in annesi “Bu adamdan şikâyetçiyim” diyerek bağırıp çağırmaya başladı. Bugün yaşanan gelişmede ise polis ekipleri Hilal’i almaya geldi. Polis yetkilileri Müge Anlı stüdyolarına hem tedavisi için hem de küçük yaşta bir çocuğa yaptıklarından dolayı ifadesini almak için geldi. Süleyman’ın yayından çıkarken Hilal’in elinden tutup götürmesi üzerine Müge Anlı yine isyan etti.

CANLI YAYINDA EVLİLİK TEKLİFİ

Süleyman, 18 yaşına yeni basmış olan Hilal’e evlenme teklif edince anne ve baba sinir krizi geçirdi. Müge Anlı da çok sinirlendi ve böyle bir duruma karşı olduğunu dile getirdi. Hilal’in annesi o anlarda çileden çıktı ve “O daha çocuk. Utanmıyor musun sen şifacı! Ben bu adamdan şikâyetçiyim” diye bağırdı.

Anlı, “Ben senin sevgini yanlış mı anlıyorum?” dedi. Süleyman, “Ben onunla evleneceğim. İster benimle kalsın, ister odasında kalsın” dedi. Hilal, “Ben bekârım, o da bekâr. O da bekâr kalabilir” dedi. Süleyman teklifini yineledi ve “Halkın huzurunda evlenme teklif ediyorum.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA