SON DAKİKA

Replikler

DEVA Lideri Ali Babacan’dan Bayraktar Çıkışı

DEVA Lideri Ali Babacan’dan Bayraktar Çıkışı
Bu haber 18 Ocak 2023 - 3:57 'de eklendi ve 101 kez görüntülendi.

ALİ BABACAN İHA VE SİHA’LARI HEDEF ALDI

DEVA partisi lideri Ali Babacan, bir program sırasında bir Türk savunma şirketi olan Baykar hakkında açıklamalarda bulunarak, “devletin tüm kaynaklarının tek bir şirkete aktarıldığını” iddia etti.

Eski Pentagon yetkilisi Michael Rubin de Baykar ve diğer Türk şirketlerine karşı yaptırım çağrısında bulundu. FETÖ örgütüyle bağlantılı hesaplardan da Baykar’a yönelik suçlamalar var.

BAYKAR CEO’SU BAYRAKTAR’DAN SERT TEPKİ

Baykar’ın CEO‘su Haluk Bayraktar, bu suçlamalardan duyduğu hayal kırıklığını sosyal medyada dile getirerek, saldırılar arasında bir korelasyon olabileceğini, Baykar’ın hiçbir zaman hükümetten veya özel sektörden kredi kullanmadığını belirtti. Baykar lideri Selçuk Bayraktar da sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Baykar’ın kirli siyasi gündemlere alet olmasına izin vermeyeceklerini ve asılsız suçlamalara karşı haklarını savunacaklarını söyledi. 

SELÇUK BAYRAKTAR’DAN GÖNDERME

bayraktar, babacan, iha siha

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Twitter hesabından paylaşım yaparak göndermede bulundu. “Ona sadece aziz milletimizin evlatları, mazlumun yedi iklim dört bucaktaki dostları dokunabilir…”

İHA SİHA KIZILELMA

Türkiye, son yılların en popüler silah sistemlerinden biri olarak kabul edilen İnsansız Hava Aracı (İHA) ve Savaşın İnsansız Hava Aracı (SİHA) teknolojisini geliştirmiştir. Türk yapımı İHA ve SİHA’lar arasında en önemlilerinden biri olan “Kızıl Elma” İHA’sı, Türk ordusunun ve müttefiklerinin hava harekâtlarında etkili bir rol oynar.

Kızılelma, İHA, ve SİHA Bayraktar Holding tarafından geliştirilmiş ve üretilmiştir. Bu İHA, özellikle hava harekâtlarında ve kara harekâtının önemli bir parçası olarak kullanılmaktadır. Kızılelma İHA VE SİHA üstün manevra kabiliyeti, yüksek güvenilirlik, kapsamlı sensör sistemi ve uzun menzil gibi özellikleri ile öne çıkmaktadır.

Kızılelma, İHA ve SİHA Türkiye’de ve dünya çapında birçok müttefik ülkenin ordusunda kullanılmaktadır. Özellikle Türkiye’nin müttefikleri olan Azerbaycan, Pakistan, Katar ve Ukrayna gibi ülkeler, Kızılelma İHA, Türkiye’nin İHA ve SİHA teknolojisinde dünya liderlerinden biri olarak kabul edilmesini sağlamıştır. Türkiye, İHA ve SİHA teknolojisi konusunda dünya çapında birçok ülkeye hizmet vermektedir. Bu nedenle, Türkiye İHA ve SİHA teknolojisi konusunda birçok ülkenin öncüsü olmuştur.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA