SON DAKİKA

Replikler

Mascarpone peyniri kaç kaloridir

Mascarpone peyniri kaç kaloridir
Bu haber 22 Aralık 2020 - 10:06 'de eklendi ve 9 kez görüntülendi.

Mascarpone Peyniri Kaç Kaloridir?

İtalya’da 16.yüzyildan beri inek sütünden üretilen bir peynirdir. Fiziki yapısı krema şeklinde olduğunda pasta gibi ürünlerde kullanılıyor. Pastalarda kullanılmasına rağmen oldukça fazla mineral zenginliğine sahip olan Mascarpone peyniri, ülkemizde de çok fazla tercih ediliyor. Mascarpone peyniri tereyağımsın ve hafif tatlı bir besindir.

Mascarpone Peyniri Besin Değeri

Mascarpone peynirinde 13.80 gram yağ oranı mevuttur. 0.0 karbonhidrat içeren Mascarpone peynirinin içerisinde protein 2.10 gram, kalsiyum 48.0, A vitamin 4.80’dir.

100 gram Mascarpone Besin Değeri

Mascarpone peynirinin 100 gramı 430 kalori etmektedir. Bununla birlikte 7.1 gram protein, 46.4 gram yağ bulunmaktadır. Tavsiye edilen günlük yağ oranını %71 ini karşılar. Bu nedenle diğer yağlara fazla ihtiyacınız bulunmaz. 100 gram Mascarpone peyniri diğer besinlerdeki oranları ise şöyledir;

  • Tavsiye edilen ortalama günlük A vitaminin %30’unu
  • Tavsiye edilen ortalama günlük kalsiyumun %15’inj içerisinde barındırır.

Mascarpone Peyniri Nasıl Bulunur?

Birçok markette kolayca bulabileceğiniz bir üründür. Yalnız diğer peynirlere göre daha pahalıdır. Bu nedenle kendinizin yapması hem sağlık açısından, hem de maddi yönden sizin yararınıza olacaktır. Krem peynir, ekşi krema, çırpılmış krema ve sıkılmış limonu karıştırarak elde edebilirsiniz.

Mascarpone Peyniri Nasıl Saklanır?

İnek sütüyle yapılan Mascarpone peyniri tereyağı ve krema kıvamında olduğundan buzdolabında hava geçirmeyen kaplarda saklayabilirsiniz. Mascarpone peynirini tatlılarda, makarnalarda ve tuzlu yiyeceklerde kullanabilirsiniz.

Mascarpone Peyniri Yerine Ne Kullanılabilir?

Kıvamınsı ve kaymak kıvamında olduğundan onun yerine krema veya labne kullanılabilir. Yine krem peynir çeşitlerinden bazıları da Mascarpone peyniri yerine kullanılabilir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA