SON DAKİKA

Replikler

Latte kaç kalori

Latte kaç kalori
Bu haber 20 Aralık 2020 - 10:00 'de eklendi ve 14 kez görüntülendi.

Latte Kaç Kalori

Latte, asıl adı Caffe Latte Machiatodur. İtalyanca’ da süt anlamına gelmektedir. Kafelerde veya evlerde en çok tercih edilen içecek çeşididir. Genellikle üzerinde süt köpüğü ve tatlı krema eklenerek servis edilir. İtalyanlar genellikle sabah kahvaltısında tüketir. Fakat öbür ülkelerde daha çok keyif amacıyla tüketilen güzel bir içecektir.

Latte, Türkiye de en fazla dışarda tercih edilen içecek türlerindendir. Fakat evde yapıp tüketmek te son derece kolay ve güzel bir yöntemdir. Latte genellikle kahve makinesi ile yapılır. Kahve makinesi sayesinde süt köpürmek ve krema koymak daha güzel sonuç verecektir. Fakat evde kahve makinesi olmayan kişiler de normal yollarla rahatlıkla yapabilir.

Latte’ nin Besin Değerleri

Latte’ nin bir porsiyonu 370 gram olarak baz alınmıştır. Yani bu porsiyon, güzel bir büyük boy bardakta tüketilen Latte miktarına denk gelmektedir. Buna bağlı olarak Latte’nin Besin değerleri şöyledir:

  • Bir porsiyon Latte içerisinde 211 kalori bulunmaktadır.
  • Bir porsiyon Latte içerisinde 94 gram karbonhidrat bulunmaktadır.
  • Bir porsiyon Latte içerisinde 80 gram protein bulunmaktadır.
  • Bir porsiyon Latte içerisinde 03 gram yağ bulunmaktadır.
  • Bir porsiyon Latte günlük ihtiyaç duyulan kalsiyum miktarının %37 sini günlük tüketilmesi gereken demir ihtiyacının ise %2 sini karşılamaktadır.

Latte Nasıl Hazırlanır?

Latte, genellikle dışardan alınan ve hazır olarak tüketilen bir içecektir. Fakat bunların yanında Latte’ yi evde hazırlamak ta mümkündür. Çikolatalı, baharatlı ve daha birçok seçeneği olan Latte Sade olarak ta hazırlamak mümkündür. Evde sade bir Latte hazırlamak için öncelikle süt ısıtılmalı ve daha sonrasında mikser ile şeker karıştırılmalıdır. Bu

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA