SON DAKİKA

Replikler

Balzamik sirke kaç kaloridir

Balzamik sirke kaç kaloridir
Bu haber 06 Aralık 2020 - 6:35 'de eklendi ve 10 kez görüntülendi.

Balzamik Sirke Kaç Kaloridir?

Balzamik sirke, yapılmış olduğu ve ham maddesi olan üzümün içerdiği maddelerin pek çoğunu koruyan, vitamin ve mineraller yönünden de büyük oranda zengin olan bir besin türüdür. Bunların yanında Balzamik sirke antioksidanlarla yüklü bir şifa deposudur. Hücrelerin eskimesini, yıpranmasını ve genç yaşta kaybolmasını önleyerek vücudun serbest radikallere karşı büyük bir savunma ağını oluşturmaya da yardımcı olur.

Balzamik Sirkenin Yararları

Balzamik sirke, içerisinde barındırdığı bileşenler sayesinde kalp krizini riskini de büyük oranda azaltmaktadır. Buna ek olarak da diyabeti kontrol altına almayı ve vücudumuzun sindirim sistemine daha da çok yardımcı olarak çeşitli şekillerde sağlık açısından bünyemize yararlı olmaktadır. Doğal ilaç olarak bilinen bu şifa deposu, vücudumuza daha pek çok yararlı imkân sunmaktadır.

Balzamik Sirke Besin Değeri

1 yemek kaşığı Balzamik sirke yaklaşık olarak 16 gram civarında gelmektedir. Yaklaşık olarak 16 gram gelen Balzamik sirke ise 14 kalori civarında bir sayısal değer içermektedir. Bunun yanında 0,1 gram protein ve 2,7 gram karbonhidrat içermektedir. Bunlara ek olarak da hiç bir şekilde yağ içermemektedir. Bazı temel ve zorunlu olarak alınması gereken vitamin ve mineraller açısından da oldukça zengin olan Balzamik sirke, mutlaka kullanılması gereken bir besindir.

Bir Çorba Kaşığı Balzamik Sirkenin Besin Değeri

  • Ortalama olarak 1,70 gram karbonhidrat.
  • Ortalama olarak 0,05 gram protein.
  • Ortalama olarak 2,30 miligram sodyum.
  • Ortalama olarak 11,20 miligram potasyum.

Bir Çay Bardağı Balzamik Sirkenin Besin Değerleri

  • Ortalama olarak 17,03 gram karbonhidrat.
  • Ortalama olarak 0,49 gram protein.
  • Ortalama olarak 23,00 miligram sodyum.
  • Ortalama olarak 112,00 miligram potasyum.

Balzamik Sirke Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Balzamik sirke çeşitli yerlerde kullanılan bir sirke türüdür. Genellikle salatalarda, balıklarda ya da etlerde kullanılır. Aroma verme açısı oldukça yüksek olduğundan dolayı da çoğu yerde lezzet vermek amacı ile kullanılır. Balzamik sirke alırken dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar vardır. Bu hususlardan bir tanesi de sirkenin şeker oranıdır. Sirkenin düşük şeker oranına sahip olması sizler için daha iyi olacaktır ve sizlere de şeker tadı yerine ciddi oranda sirke tadı verecektir. Şişenin etiketinde yapıldığı yere de rastlayabilir ve buna göre seçebilirsiniz.

Nane Nasıl Muhafaza Edilir?

Marketlerden ya da çeşitli yerlerden almış olduğunuz Balzamik sirke, kapağı açılmadığı takdirde oldukça uzun seneler dayanabilmektedir. Kapağı açılmamış olan Balzamik sirkeden endişelenmenize gerek yoktur. Kapağının açmış olduğunuz ürünleri ise tekrar aynı şişesinde saklayabilir ya da cam bir şişeye koyabilirsiniz. Bu sayede bozulmadan bir müddet saklayabileceğiniz sirkelerinizi son kullanma tarihi gelene kadar dolabınızın bir köşesinde muhafaza edebilirsiniz.

Nane Nelerle İyi Gider?

Balzamik sirke pek çok yerde kullanılmaktadır. Kullanıldığı yerlerde ise odlukça etkili ve güzel bir tat oluşturmaktadır. Damakta hafif mayhoş bir tat bırakan bu sirke genellikle mezelerde ve salatalarda kullanılmaktadır. Bunun yanında tavuk ve tavuk eşliğinde yapılan ürünler, et ve et benzeri ürünle ya da bazı tatlılara lezzet vermek için sizler de bu karışımı kullanabilirsiniz. Oldukça etkili bir aromatik lezzeti olan bu sos, sizlerin de damağına hitap edecektir.

Nane Yerine Ne Kullanılabilir?

Balzamik sirke oldukça keskin ve tat verici bir lezzettir. Bu sirkenin bulunmadığı yerlerde ise elma sirkesi, şarap sirkesi, limon suyu ya da üzüm sirkesi gibi sirkeleri de tercih edebilirsiniz. Bu sayede kullanacağınız yerde de hafif ekşi, tatlı bir lezzet oluşturarak sizler de yemeklerinizi oldukça lezzetlendirebilirsiniz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA