SON DAKİKA

Replikler

Avrupa’da gezerken tarihi hissedeceğiniz yerler

Avrupa’da gezerken tarihi hissedeceğiniz yerler
Bu haber 20 Ekim 2020 - 2:14 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.

Avrupa’da Gezerken “Tarihi” Hissedeceğiniz Yerler

Avrupa’nın, çeşit çeşit ve birbirinden farklı güzelliklere ev sahipliği ülkeleri bulunmaktadır. Bu ülkelerin arasında gezilecek, görülecek, eski günleri yaşatacak gibi pek çok özelliklerde şehirler bulunmaktadır. Her birinin birbirinden farklı görülmesi gereken yerleri, milyonlarca insan tarafından görülmektedir.

Kimisi eski dönemin tarihine tanıklık etmiş başkenti, kimisi en dünyanın en trend ülkelerine sahip son teknoloji şehirleri görmeye gidiyor. Tüm şehirlerin kendilerine özgü yemekleri ve gezilip görülecek yerleri bulunmaktadır. Sizler için tarih ve doğal güzellikleri bir araya getirip, bir rota hazırladık. Dilerseniz gelin birlikte inceleyelim.

Avrupa’da Görülmesi Gereken Yerler

Roma

İtalya’nın başkenti Roma bünyesinde pek çok güzelliğe yer vermektedir. Roma’da gezilecek yerler listesinde tarihi mekânlar daha çok ön plana çıkmaktadır. Kolezyum, Roma Forumu, Aşk Çeşmesi ve Pantheon Roma’nın en önemli yerleri arasında yer almaktadır. Bunun yanında Roma’ya gelip İtalya’nın meşhur mutfağında ki lezzetlerine bakmadan dönmek olmaz. Makarna ve pizza ile ünlü olan bu ülke pek çok yemekte de başarılıdır.

Porto

Portekiz’in kuzeyinde yer alan Porto, ülkenin ikinci büyük şehri olarak bilinmektedir. Porto’da gezilecek yerler listesinde Ribeira, turistlerin en sık ziyaret ettiği yerler arasındadır. Bu yer tarihten kalma yapıları ile ün kazanmış bir şehirdir. Bunun yanı sıra Porto Katedrali, Liberdade Meydanı, Ponte Dom Luis ve Barok mimarisi ile Clerigos Kilisesi mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Londra

Londra İngiltere’nin başkentidir. Yılda milyonlarca turistin ilgi odağı olan bu şehir göz kamaştırmaktadır. Turistlerin sevdiği bu şehrin ünlü yerleri Big Ben, Buckingham Sarayı, Tower Bridge ve Hyde Park gibi tarihi veya doğal güzelliklerdir. Bunun yanı sıra Thames Nehri yanında bulunan London Eye dönme dolabını da ziyaret Edip binerek Londra eşsiz manzarasını kuş bakışı görebilirsiniz.

Paris

Paris dünyanın romantik şehirleri arasında yerini almaktadır. Bu şehirde turistlerin en çok uğradığı noktalardan bir kaçı ise Eyfel Kulesi ve sıfır noktası olarak bilinen Notre Dame Kilisesi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Louvre Müzesi, Ressamlar Tepesi, Zafer Takı, Sen Nehri ve Pantheon kentin bazı ünlenmiş ve muhteşem yerlerinden bir tanesidir. Bunun yanı sıra pek çok güzel yer gezerken acıktığınız vakit, Paris’in muhteşem mutfağını da deneyebilirsiniz.

Floransa

İtalya’nın Toskana yerleşim biriminin başkenti olan Floransa, birbirinden lezzetli yemekleri ile ünlenmiştir. Bu kente gelip de mutlaka denemeniz gereken yemek Floransa Bifteğidir. Floransa Bifteği yerine daha farklı lezzetler isteyenler için ise risotto ya da lazanya kesinlikle denenmesi gereken yemekler arasında yer almaktadır. Yemek faslı bittikten sonra ise Floransa’da görülmesi gereken yerler Floransa Katedrali ve Vecchio Sarayı sizleri de büyüleyecektir.

Prag

Prag, dönemin gotik mimarisi ile adeta masallara benzeyen bir şehirdir. Çok eski dönemlerden, Orta Çağ zamanından kalma yapıları ile Prag’da gezilecek yerler bir hayli fazladır. Bu şehirde gezilmesi gereken yerler özellikle Eski Kent Meydanı’dır. Eski Kent Meydanı’nda bulunan yapılarım içinde Astronomik Saat’i de bulunmaktadır. Bu Astronomik Saat’i saat başı olduğu vakit ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Astronomik Saat de saat başı geldiği vakit 1 dakika süren animasyonlar meydana gelmektedir. Bu animasyonlar pek çok turisti ve izleyicisini kendisine çekmektedir.

Avrupa Ülkeleri

Ülkemizde de bulunduğu üzere pek çok şehirde yabancı ülkelerde ya da yerleşik hayat unsurları barındıran yerlerde de eskilerden kalma veya insanları hayrete düşüren pek çok yer vardır. Bunlar kimi zaman eski çağlardan kalma bir tarihi yapı ya da doğanın oluşturmuş olduğu pek çok güzellik olabilir. Sizler de rotanızı Avrupa’ya çevirerek yeni yerler keşfedebilirsiniz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA