SON DAKİKA

Replikler

Yüz kontürü nasıl yapılır?

Yüz kontürü nasıl yapılır?
Bu haber 15 Ekim 2020 - 15:42 'de eklendi ve 15 kez görüntülendi.

Yüz Kontürü Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda sık bir şekilde uygulanan kontür makyajı kişinin yüzünde adeta sihir etkisi yaratıyor. Kontür makyajı ile estetiğe gerek kalmadan yüzünüzün birçok hattını inceltebiliyor ya da daha belirginleştirebiliyorsunuz. Gözlerden elmacık kemiklerine kadar kontür makyajı ile yüzünüzü farklı bir görünüme sokabilirsiniz. Kontür makyajının nasıl yapıldığından önce kontür makyajının tam olarak ne olduğundan bahsedelim.

Kontür Makyajı Detayları

Kontür makyajı cildinizden gizlemek istediğiniz ya da daha çok vurgulamak isteğiniz yerlere uygulanır. Bu koyu ve açık renkte ürünler ile gölgelendirme yaparak elde edilir.

Kontür Makyajı Malzemeleri Nelerdir?

  • Krem kontür,
  • Kontür pudra,
  • Stick kontür olarak üç çeşit kontür malzemesi bulunur.

Krem konürler kremsi kıvamından ötürü çok daha basit yayılır ve daha kalıcı olur. Pudra şeklinde olan kontürleri kesinlikle fırça ile uygulamalısın. Stick kontürler ise diğer kontür malzemelerine göre çok daha pratik bir şekilde sürülür.

Kontür Uygulama Şekli Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle kontürü neden yapacağına karar ver. Yüz hatlarını gizlemek mi yoksa belirginleştirmek için mi yapacaksın karar vermelisin. Yüz hatların kemikliyse ve sen bu kemikli görünümü biraz yok etmek istiyorsan elmacık kemiklerinin altına yani kulak hizasının bitiş noktasından burun hizasının bitiş noktasına kadar koyu renkli bir kontür uygula. Buradan sonra elmacık kemiklerinin üstüne, alnının ortasına ve burun çizgisi ile çeneni açık renk bir kontür ile aydınlat. Bu işlemi de yaptığın zaman yüz hatlarının kemikli yapısı olduğundan daha zarif gözükür.

Kontür İle Burun ve Göz Kontürleme Nasıl Yapılır?

Burnun için aydınlatıcını burun kemiğinin üzerinden alnının ortasına yani kaşlarının arasına olacak şekilde uygula. Ardından burnunun iki kenarına koyu renk kontür uygulayıp fırça ile çizdiğin hiza boyunca dağıt.
Gözlerin için aydınlatıcını kaş çizgisinin altına ve göz pınarlarına uygula. Daha sonra göz kapağının crease bölgesine koyu renk kontür ile ince bir çizgi çek. Bu çizgiyi crease bölgesi boyunca dağıt.

Kontür İle Yüz Kontürleme

İlk yapman gereken; çeneni, dudak altını, göz altını, alnının ortasını ve elmacık kemiklerinin üstünü açık renk kontür ile aydınlat. Daha sonra saç çizgini, şakaklarını ve elmacık kemiklerinin altını koyu renk ile gölgelendir.

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA