SON DAKİKA

Replikler

Sabitleyici pudra hakkında her şey

Sabitleyici pudra hakkında her şey
Bu haber 15 Ekim 2020 - 15:37 'de eklendi ve 17 kez görüntülendi.

Sabitleyici Pudra Hakkında Her şey

Her kadın makyajının oldukça kalıcı olmasını ve mükemmel görünmesini ister. Makyajımız yüzümüzde ne kadar çok kalırsa bazen kendimizi o kadar özgüvenli hissederiz. Bunun için çoğu zaman fazla fazla makyaj yapıp cildimize zarar verdiğimiz zamanlar oluyor.

Fakat fazla bir şeklide makyaj yapmak yerine sabitleyici yani transparan pudra kullanarak makyajımızı sabitleyebiliriz. Böylelikle makyajımız uzun saatler cildimizde kalmaya devam eder. Her pudranın biraz sabitleme özelliği olsa da transparan pudralar bu işi çok daha iyi yapar.

Biz de sizlere transparan pudra hakkında her bilgiyi topladık. Yazının devamında transparan pudra hakkında birçok bilgiye sahip olacaksın. Daha fazla uzatmadan konuya geçelim.

Transparan Pudra Nedir?

Transparan pudra, günlük makyajda sık sık kullanılan kompakt pudralardan farklıdır. Transparan pudra çok daha açık renklidir. Bu durum seni korkutmasın çünkü transparan pudra, bebek pudrasından çok daha ince bir yapıdadır ve bu yüzden kutusunda beyaz renkli dursa da uygulandığında renk vermeyen bir pudradır.

Transparan pudralar genellikle beyaz bir renktedir. Fakat buğday ve esmer tenliler için de renkli transparan pudra seçenekleri de var. Transparan pudralar değişik formlarda bulunabilir. Bunlar; sıkıştırılmış ya da toz formlarıdır. Farklı formda olmaları farklı bir sonuç yaratmaz ikisi de aynı sonucu verir. Bu yüzden hangisini kullanırken daha rahat kullanıyorsan onu tercih edebilirsin.

Böylelikle çok daha iyi bir sonuç alırsın. Transparan pudralar ayrıca matlaştırıcı ve aydınlık verici olarak iki farklı bitişe sahip olduğu için cildinde nasıl durmasını istiyorsan onu kullan. Cilt yapın ister kuru olsun ister yağlı ister de karma her cilt yapısına uygun transparan pudra bulabilirsin.

Transparan Pudra Ne İşe Yarar?

Bütün cilt makyajını bitirdiğin zaman uyguladığında makyajını sabitler. En çok yağlı ciltlere ciddi anlamda destek verir. Yağlanma sonucu oluşan parlamanın önüne geçer. Cildinde parlama olduğu an azıcık bile sürsen o parlamayı keser.

Aydınlatıcı etki barındıran transparan pudralar kuru ciltlerin de yardımına koşar. Kuru ciltlerin en büyük sıkıntısı olan donuk görüntüyü engeller. Eğer transparan bir pudra almayı düşünüyorsan burada okudukların büyük ihtimalle sana çok fayda sağlayacaktır.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA