SON DAKİKA

Replikler

Ruj sürmenin püf noktaları

Ruj sürmenin püf noktaları
Bu haber 15 Ekim 2020 - 15:28 'de eklendi ve 4 kez görüntülendi.

Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Makyaj yapmak birçok kişinin eğlencesi birçok kişin baş belası haline gelir. Teknik bilmeden yapılan makyajlar güzelleşmek isterken daha kötü bir görünüm verebilir. Makyaj yapmak gözden tutun çene bölgesinde bile teknik kullanmayı gerektirir.

Ve bir makyajda dudaklar ciddi rol oynar. Kötü sürülen bir ruj konuşurken ve gülerken oldukça kötü bir görünüm sağlar. Makyajda gözlere nasıl önem veriyorsak ruj sürmeye de oldukça önem verilmeli. Maalesef birçok kadın ruj sürürken teknik hatalar yapar. Bu da rujunuzu kötü gösterir.

Ruj Sürerken Yapılan Hatalar

  • Kötü bir ruj kendini direkt belli eder. Özellikle ruj sürmeden önce dudağı nemlendirmemek rujun bir süre sonra dağılmasına neden olur. Çünkü dudaklar nemlendirilmediği için ruj dudağınızda ki nemsiz noktalara işleyerek dudakta renk farklılığına sebep olur.
  • Ruj rengi seçmek dudakta çok ciddi rol oynar. Ten rengini kaldıran bir ruj çok daha güzel görünürken ten rengiyle uyumsuz ruj seçimi kâbus olabilir.
  • Ruj rengiyle eşit olmayan bir dudak kremi direkt kendini belli eder. Dudağınızda iki farklı ton oluşur. Bu görünüm oldukça kötüdür.
  • Dudak yapısını bilmeden çizilen çerçeve dudağınızı oldukça yapay gösterir. Bunların hepsi ruj sürmede hata yapılan noktalardır. En ufak bir hata bile dudağınızı oldukça kötü gösterir. Peki, güzel bir ruj nasıl sürülür?

Mükemmel Bir Ruj Görünümün Sırları

İlk olarak kesinlikle dudakları nemlendirin. Eğer dudaklarınızda çatlak ve ölü deriler varsa dudak peelingi yaparak bu ölü derilerden kurtulun. Canlı bir dudak rujun daha güzel görünmesini sağlar. Ten renginize göre tonlar kullanın.

Eğer soluk bir tene sahipken soluk bir renk ruj seçmeniz dudağınızda ki ruju bile belli etmez. Hastaymış gibi bir görünüm verir. Eğer teninizle uygun bir ruj seçimi yaparsanız rujunuz emin olun yüzünüzle mükemmel bir uyum içine girer. Dudak kalemini rujunuzla aynı tonda seçin. Bir ton açığı ya da koyusu dudakta renk farklılığına sebep olur. Fakat dudak kalemini de ruju da aynı ton seçerseniz dudağınıza yaptığınız çerçeve çok daha güzel gözükür.

Mesela dudaklarınızı daha büyük göstermek için çerçeveyi rujdan açık veya koyu seçtiyseniz çerçeve kendini oldukça belli eder. Bu da kötü bir görünüm verir. Ruju sürdükten sonra tekrar dudak kalemi ile dudak hatlarının üstünden gidin.

Bu işlem eğer ruju sürerken taşma olduysa o taşmayı kapatır. Dudak bitim noktalarına ruj sürmeyi sakın atlamayın. Mükemmel bir ruj için bunlara dikkat ettiğiniz sürece rujunuz devamlı güzel gözükür. Son olarak ruju tazelemeyi unutmayın.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA