SON DAKİKA

Replikler

Mükemmel görünümlü maskara sürmenin yolları

Mükemmel görünümlü maskara sürmenin yolları
Bu haber 15 Ekim 2020 - 15:25 'de eklendi ve 9 kez görüntülendi.

Mükemmel Görünümlü Maskara Sürmenin Yolları

Gözler makyajda çok ciddi bir yol oynar. Çünkü göz bir insanın bakışını yansıtır. Günümüzde fazla makyaj yapmasa bile sadece bir maskara bile süren birçok kadın var. Her ne kadar maskara süren sayısı fazla olsa da karşımızda ki insanın kirpiğine baktığımızda içimizden keşke sürmeseydin dediğimiz anlar olur. Bunun sebebi yanlış maskara sürmektir. Maskarayı sürme şekliniz sizin gözlerini muhteşem de gösterebilir hastaymış ya da kirpikleri örümcek bacağına dönmüş gibi de gösterebilir. Hiçbirimiz bunu istemeyiz. Peki, maskara sürdükten sonra kötü görünüm sebepleri nedir?

Maskara Sürerken Yapılan Hatalar

  • Maskara öncesi kirpiklerde bir önceki maskara kalıntısını temizlememek.
  • Çok fazla katlı maskara sürmek.
  • İlk kat kurumadan tekrar maskara sürmek.
  • Maskarayı yanlış tutmak.
  • Maskara özelliğini bilmemek.

Bu hataların hepsi maskara sürdüğünüz zaman oldukça kötü bir görünüme sebep olabilir. Bu hataları yapmadan nasıl maskara sürülür?

Hatasız Maskara Sürmenin Yolları

Eğer kirpikte önceden kalan bir maskara varsa kirpikleri iyice temizle. Ardından kirpiklerin daha kalıcı olması için mutlaka bir maskara bazı kullan. Nasıl yüzünde fondöten öncesi baz kullanıyorsan maskara bazı da oldukça önemlidir. Ayrıca maskara bazı kirpikleri daha uzun gösterir.

Kullandığınız stabil maskara dışında bir maskara daha kullanın. Mesela hacim etkili bir maskara kullanıyorsanız bir tanede kirpiklerinizi uzun gösterecek bir maskara kullanabilirsiniz. Bu noktada asıl önemli olan hangi tip maskara kullanmak istediğindir.

Önce nasıl bir maskara istediğine karar ver. Genelde birçoğumuz daha güzel kirpik için birden çok kat maskara süreriz. Fakat ilk kat kurumadan sürülen maskara topaklanma yapar. İlk katı sürdükten sonra 1 dakika kadar bekle parmağınla kirpiğini sündürmeden kuruyup kurumadığına bak.

Kurumaktan kastımız tamamen kuruması değil. Parmağına çok az bir miktar maskara bulaşıyorsa ikinci katı geç. Eğer fazla miktarda maskara bulaşıyorsa bekle. Mümkünse 3 kat maskara sürme. İlk katı sürürken maskarayı yan tutu ama ikinci katta dik tut.

Böylelikle maskara ulaşmayan küçük kirpiklerine de maskara gelmiş olur. Kuru bir maskara fırçası edin. Bitmiş bir maskara fırçasını yıkayabilirsin. Bu kuru maskara ile kirpiklerini tara. Bu işlem topaklanmayı giderir ve kirpiklerin birbirine yapıştıysa ayırır. Bütün bu işlemlere dikkat ettiğin taktirde kirpiklerin muhteşem olacaktır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA