SON DAKİKA

Replikler

Maskara fırçalarının özellikleri

Maskara fırçalarının özellikleri
Bu haber 15 Ekim 2020 - 15:22 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.

Maskara Fırçalarının Özellikleri

Kadınlar gözlerinde ki makyajın çok güzel görünmesini ister. Çünkü gözler bir kişinin bakışlarını tamamen etkiler. Gözlere uygulanan ufak makyaj uygulamaları ile kişi çok farklı bir görünüme sahip olabilir. Bu farklı görünümde en etkili makyaj uygulamaları arasında maskara da yer alır.

Düzgün ve doğru seçilmiş bir maskara oldukça hoş kirpiklere sahip olmanızı sağlar. Fakat yanlış seçilmiş, yanlış sürülmüş bir maskara çok kötü bir görünüme de sebep olabilir. Birçok maskara fırça çeşidi vardır. Bu maskaraların çeşitli olmasının en büyük sebebi hatta belki tek sebebi maskara fırçasıdır. Her maskara fırçasının ayrı bir özelliği vardır. Şimdi sizlere önce kaç çeşit maskara fırçası var ondan bahsedelim.

Maskara Fırça Çeşitleri

  • Taraklı ve ince fırça,
  • Silikonlu ve kıvrımlı fırça,
  • Silikonlu ve esnek fırça,
  • Kıllı ve boğumlu fırça,
  • Kıllı ve dolgun fırça,
  • Silikonlu ve dikenli fırça.

Gördüğünüz gibi birçok maskara fırçası bulunur. Bunların her biri farklı özellik katar. Birçoğumuz bu fırçaların özelliklerini hatta isimlerini bile bilmediğimiz için kirpiklerimiz istediğimiz görüntüye ulaşmaz. Tek tek bu fırçaların özelliklerini inceleyelim.

Taraklı Ve İnce Fırça Maskaralar: Silikon fırçalar kıl fırçalara göre kirpikleri daha net kavrar ve daha hacimli görünmesini sağlar. Eğer kirpiklerinde eşitsizlik yaşıyorsan ve kirpiklerin çok zor kıvrılıyorsa bu fırça senin için ideal bir fırçadır. Kirpiklerinin arasında küçük kalan kirpiklerini bile kavrayıp hacimli bir etki verecektir.

Silikonlu Ve Kıvrımlı Fırçalar Maskaralar: Bu tarz fırçalar taraklı ince fırçalara göre kısa kirpikleri daha iyi kavrar. En dipte olan kirpiklerin bile hacimli görünmesini sağlar. Ayrıca kirpiklerini teker teker kavrar.

Silikonlu Ve Esnek Fırça Maskaralar: Hem hacimli hem de oldukça kıvrımlı bir kirpik istiyorsan senin için çok ideal bir maskara fırçası olacaktır. Bu tarz maskaraların gövdeleri bükülür bu da kullanımı daha çok kolaylaştırır. Gözünde iç kısımlarda kalan kirpiklerine bükülme özelliği ile çok daha rahat bir şekilde maskara uygularsın.

Kıllı Ve Boğumlu Fırçalar Maskaralar: Eğer çok kısa kirpiklere sahipsen sakın bu tarz fırçaya sahip bir maskara kullanma. Çünkü kıllı ve boğumlu fırçalar orta boyda ki kirpikleri hacimlendirir. Eğer kirpiklerin kısa ise bu tarz fırçası bulunan maskaraları kirpiğine uyguladığın zaman istediğin etkiye ulaşamazsın.

Kıllı Ve Dolgun Fırçalı Maskaralar: Bu tarz fırçaya sahip olan bir maskara gözlerinde takma kirpik gibi kirpiklerinin güzel durmasını sağlar. Kirpiklerinin diplerinden yavaşça yukarı kaldırdığın zaman tel tel ayırarak kirpiklerini çok daha dolgun ve uzun gösterebilirsin.

Silikonlu Ve Diken Fırçaları Maskaralar: Kirpik yapınız düz ve kısa ise sizin için bu tarz fırçalı maskaralar çok ideal bir maskara seçimi olacaktır. Çünkü bu tarz fırçalar kirpiklerini kıvırarak hacim kazanmasını sağlar. Böylelikle kısa ve düz kirpiklerin olduğundan çok daha güzel gösterir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA