SON DAKİKA

Replikler

Makyajda pudra seçimi nasıl olmalıdır?

Makyajda pudra seçimi nasıl olmalıdır?
Bu haber 15 Ekim 2020 - 15:19 'de eklendi ve 13 kez görüntülendi.

Makyajda Pudra Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Makyaj yapan kadınlar olarak birçoğumuz makyajını sabitlemek için mutlaka pudra kullanılır. Kimileri ise pudranın verdiği görüntü ve hissi sevmediği için kullanmamayı tercih eder. Genelde tercih etmeyen kısım pudralar hakkında pek bilgi sahibi olmadığı için tercih etmez. Ya da cilt yapılarına göre uygun pudra kullanmadıkları için pudrayı bir kenara atarlar. Aldıkları pudranın özelliğini bilmedikleri için istedikleri sonucu alamazlar. Bu durumda kişinin pudra kullanmamasına iten bir sebep olur. Biz de size ilk olarak pudra nedir o açıklayalım ve sonra nasıl pudra seçmeniz gerektiğinden bahsedelim.

Pudra Kısaca Nedir?

Pudra, cilt makyajını bitirdikten sonra cilde uygulanan bir makyaj malzemesidir. Makyajın daha sabit durmasını sağlar, renk eşitsizliğini giderir ve cildin parlamasını önler. Bunlar pudranın sadece birkaç etkisidir, bunlar dışında da birçok etkisi vardır. Pudrayı kısaca böyle özetleyebiliriz. Kısa tutmamızın sebebi; bir an önce nasıl pudra seçmen gerektiğine geçmek için. Şimdi geçelim pudra seçerken nelere dikkat etmeniz lazım.

Pudra Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İlk olarak cildine uyguladığın her makyaj malzemesinde olduğu gibi pudrada da cilt rengine uygun tonda bir pudra seçmen lazım. Ayrıca sadece cilt rengine değil seçtiğin fondöten rengine de uygun pudra seçimi yapmalısın. Pudrayı mutlaka boynunda denemeli teninle uyuşup uyuşmadığına göre almalısın. Boynunda denediğin pudranın tenine nasıl bir his verdiğine de dikkat et. Pudranın cildine ne yapmasını istediğine karar vermelisin. Eğer pudranın makyajını sadece matlaştırmasını istiyorsan transparan pudra seç. Pudranın makyajını sabitlemesini istiyorsan yine transparan pudra seçmelisin. Bunların dışında pudra çeşitlerini öğren ve hangisini daha kolay uygulayabileceğini düşünüyorsan onu al. Eğer kullandığın fondöten likit bir fondöten ise toz pudra al. Fondöten kullanmaktan hoşlanmıyor ve kullanmıyorsan kompakt pudra al. Bu pudranın ne olduğunu bilmiyorsan bir görevliden yardım alabilirsin. Ayrıca kompakt pudraların sürülüş şekli diğerlerine göre daha basittir. Gözeneklerin fazla ve çok net görünüyorsa mutlaka transparan pudra kullanmalısın.

Bu bilgiler doğrultusunda artık pudra seçimini daha dikkatli yapabileceksin. Ayrıca doğru seçimler ile çok daha güzel gözüken bir makyajın olmuş olacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA