SON DAKİKA

Replikler

Makyaja yeni başlayanlara öneriler

Makyaja yeni başlayanlara öneriler
Bu haber 15 Ekim 2020 - 15:17 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi.

Makyaja Yeni Başlayanlara Öneriler

Makyaj yapmak birçok kadının adeta hobisidir. Makyaj yapmaktan oldukça zevk alırlar ve zamanla kendilerini oldukça çok geliştirirler. Birçok kadın da makyajı sadece daha güzel gözükmek için yapar zamanla kendilerini geliştirir ve daha kolay bir şekilde makyaj yaparlar.

Fakat makyaja yeni başlayanlar için makyaj bir kâbusa dönüşebilir. Ürünleri tam olarak ne işe yaradığı, ürünleri nasıl uygulanması gerektiği hakkında bilgileri olmadığı için oldukça zorlanabilirler.

Bu durum makyaj yaptıkça giderken aslında İnternet üzerinden yapılan ufak araştırmalar makyaj hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz. Ve kısa bir süre sonra uzun zamandır makyaj yapıyormuş gibi makyaj yaparsınız. Şimdi gelin beraber makyaja yeni başlayanlar için önerilerde bulunalım.

Makyaja Yeni Başlayanlar İçin En Önemli Öneri

Öncelikle ilk olarak bilmeniz gereken şey cilt tipinizin nasıl olduğudur. Cilt tipinizi bilmeden yaptığınız makyajlar oldukça kötü olur. Sebebi cilt tipine uygun olmayan ürünlerin alınmasıdır. Eğer yüzünüz kuru ise kuru ciltlere göre ürünler almalısınız. Eğer ki yağlı ise yağlı ciltler için olan ürünleri olun. Cilt tipiniz normal olsa karma olsa bile bu öneriye mutlaka uyun. Aksi taktirde ürünler cildinizle uyum içerinde olmaz ve makyajınız oldukça kötü olur.

Makyaja Yeni Başlayanlar İçin İkinci Öneri

Cilt tipinizi belirledikten sonra bilmeniz gereken diğer durum ise makyaj öncesi cilt temizliği yapmanız gerektiğidir. Cilt temizliği yapmadan yaparım bir şey olmaz demeyin mutlaka makyaj öncesi cilt temizliğini yapın. Cilt temizliği yapılmadan uygulanan makyaj hem kötü gözükür hem de cilt sorunlarına yol açar.

Makyaja Yeni Başlayanlar İçin Diğer Öneriler

Makyaj uygulamalarına yeni başlayan bir kişi iseniz direkt olarak ağır makyajlar yapmayın. Daha hafif ve günlük makyajlar yapın. Direkt olarak ağır zor makyajlardan başlamayın. Yüzünüzde gözünüzden kaşınıza kadar oldukça hafif makyaj stilleri ile makyaj yapın.

Makyaj yapmaya daha yeni başladığınız için ara sıra evde makyaj denemeleri yapın. Zaman zaman araştırmalar yapın. Maskara fırçalarının özelliklerini dahi araştırın. Göz farlarının bilinmeyen yönlerini, farların özelliklerini kısacası her makyaj malzemesini ince detaylarına kadar araştırın. Böylelikle her ürüne adapte olursunuz ve emin olun hangi malzemeler size göre daha iyi öğrenirsiniz.

Makyaja yeni başladığınız için fondöteni sürerken ilk olarak sünger kullanırken zamanla daha sonra fırçaya geçin. Fırça ile fondöten sürme işlemi daha zordur. Özellikle makyaja yeni başlayan bir kişi iseniz çok daha zor gelir. Çok yüksek olasılıkla fırça izleri belirgin olur. Bu yüzden önce sünger ile başlayın arada bir fırça kullanın. Hatta önce fırça ile fondöteni yüzünüze sürün daha sonra sünger ile fırça izlerini yok edin.

Fark uygulamasında da çok ağır göz makyajı uygulamayın. Özellikle koyu renkler ile göz farı uygulaması yapmayın. Daha çok nude tonlarda göz farı uygulayın. Maskara sürme konusunda ise daha önce de dediğimiz gibi maskara fırçalarının özelliklerini öğrenin. Hangi fırça tipine sahip olan maskara kirpiğinize uygun ise o tarzda olan bir maskara alın.

Eğer yüzünüze kontür işlemi yapacaksanız makyaja daha yeni başladığınız için kontürü fazla kaçırmayın. Nasıl kontür yapmanız gerektiğini iyice öğrenin. Çok detaylı bir araştırma yapmadan kontür yapmaya kalkmayın bu şekilde yaptığınız kontür hoş gözükmez aksine oldukça kötü gözükebilir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA