SON DAKİKA

Replikler

Makyaj bazında kullanılabilecek ürünler

Makyaj bazında kullanılabilecek ürünler
Bu haber 15 Ekim 2020 - 15:04 'de eklendi ve 6 kez görüntülendi.

Makyaj Bazında Kullanılabilecek Ürünler

Makyaja başlamadan önce kullanılan makyaj bazı makyajın yüzünüzde daha iyi durmasını sağlar. Birçok cilt tipine uygun makyaj bazlarını cilt tipiniz ne olursa olsun kullanabiliyorsunuz. Gerek yağlı ciltler olsun gerekse kuru ciltler için ayrı ayrı makyaj bazları bulunuyor. Fakat diyelim ki elinizde makyaj bazı yok ve almak istemiyorsunuz bunun yerine evde kendiniz makyaj bazı yapabilirsiniz. Ya da makyaj bazı yerine başka ürünler kullanabilirsiniz. Öncelikle makyaj bazının özelliklerinden bahsedelim.

Makyaj Bazlarının Özellikleri

  • Makyaj bazları likit yani sıvı ürünlerdir.
  • Makyaj bazları makyaj başlanmadan önce kullanılır.
  • Cilde pürüzsüzlük etkisi verir.
  • Makyajın daha mat ya da ışıl ışıl görünmesini sağlar.

İşte makyaj bazının özellikleri böyledir. Daha detaylı bilgi için geniş çaplı bir araştırma yapabilirsiniz. Şimdi geçelim kendiniz makyaj bazı yerine neler kullanabilirsiniz ya da nasıl makyaj bazı yaparsınız.

Evde Makyaj Bazı Yapmak İçin Gerekli Malzemeler Ve Yapılışı

  • 1 fincan su,
  • 1 tatlı kaşığı ayva çekirdeği,
  • 1 tatlı kaşığı elma çekirdeği gerekli.

Öncelikle elma çekirdeği ve ayva çekirdeğini 1 fincan suyun içinde kaynatın. Sıcak su içinde ayva çekirdeği ve elma çekirdeğinin özü suya geçecektir. Yaklaşık 3 dakika sonra ocağın altını söndürün ve kaynattığınız suyu süzün. Süzdükten sonra maalesef hemen kullanamayacaksınız. 1 ila 2 gün dinlendirin. Bu suyu bir fincanın içine koyup streç filmle kapatın. 1 ila 2 gün bekletmenizin sebebi; süzdüğünüz suyun yoğun kremsi bir forma kavuşmasıdır. 1 ya da 2 gün beklemiş bu suyu artık yüzüne makyajdan önce uygulayabilirsiniz.

Makyaj Bazı Olarak Kullanılabilecek Başka Ürünler

Yüze uygun nemlendirici kreminizi makyaj öncesi cilde makyaj bazı olarak kullanabilirsiniz. Fakat birkaç dakika kremin kurumasını bekleyin.
Aleo vera diye bilinen uzun yapraklı ve yaprağında jel bulundursan bitkinin jelini sürebilirsiniz. Fakat kokusu hoşunuza gitmeyebilir ve yüzünüzde kuruduğu zaman rahatsız edici bir his verebilir. Bunun için vazelinin içine aleo vera jelini ilave edebilirsiniz. Yüzünüze yaptığınız makyajın daha mat durmasını istiyorsanız birkaç damla limon suyunu pamuk ile cildinize sürebilirsiniz.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA