SON DAKİKA

Replikler

Kusursuz bir gece makyajı nasıl yapılır?

Kusursuz bir gece makyajı nasıl yapılır?
Bu haber 15 Ekim 2020 - 15:00 'de eklendi ve 3 kez görüntülendi.

Kusursuz Bir Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Özel günlerde her kadın herkesten daha güzel olmayı ister. Bu güzel görüntüyü elde etmek için oldukça özenle makyaj yaparlar. Yaptıkları bu makyajın adı gece makyajı ya da bozulmayan makyaj olarak bilinir. Birçok kadın kuaföre gidip bu makyajı yaptırır. Kuaföre gitmek istemeyenler için bu yazıda evde kendiniz nasıl kusursuz bir gece makyajı yaparsınız onu anlatacağız.

Kusursuz Gece Makyajında Cilt Makyajı

Öncelikle her makyaj uygulamasında olduğu gibi cildini güzelce temizle. Cilde istersen makyaj uygula ve nemlendir. Bu işlem her makyajda oldukça önemlidir. Cildin ne kadar temiz olursa gece makyajın da o kadar güzel gözükür. Cildine nemlendiricini sürdükten sonra ten rengine uygun fondöteni sünger ya da fırça yardımı ile cilde uygula.

Yüz çizgilerinin dolmasına, fondötenin eşit miktarda yüzüne yayılmasına özen göster. Ardından fondötenini sabitlemek için pudra kullan. Unutma pudranın da cilt tonunla eşit olması lazım. Pudra hem fondötenini sabitler hem de mat bir görünüm kazanmanı sağlar. Ki zaten, gece makyajında en önemli olan makyajın parlamamış olmasıdır.

Pudrayı da aynı fondöten gibi eşit şekilde uygula. Ayrıca pudrayı fırça ile uygulaman daha iyi olur. Çünkü sünger, pudrayı sürerken cildinde ki fondöteni süngere alabilir. Pudra işlemi de bittikten sonra aydınlatıcı işlemine geçeceksin. Aydınlatıcıyı yüzünün bazı bölgelerinin daha netleşmesi için kullanman lazım. Bu bölgeler; çene üstü, elmacık kemiklerinin üstüne, burnunun ucuna ve dudak üstüne hafifçe uygula.

Ayrıca aydınlatıcıyı göz makyajın bittiği zaman da bazı yerlere uygulayacaksın. Allık sürmek istersen sür. Sürmek istemiyorsan sürme fakat sürersen çok daha güzel bir gece makyajı elde edersin. Allık renginde seçeceğin ton dudaklarına kullanacağın ruj tonuyla aynı olmalı. Allığı oldukça hafif sür yoksa cildinde çok belli olur. Bu da gece makyajında göz makyajının oldukça önüne geçer. Allığı da ince uçlu bir fırça ile uygulamalısın.

Kusursuz Bir Gece Makyajında Ruj Sürme İşlemi

Rujunun rengi, göz makyajının önüne geçmemeli. Rujunun tonu mutlaka ten rengine uygun bir renk olmalı. Ten rengine uygun olmayan bir ruj teninle çok sırıtır. Eğer ten rengine uygun ruju bilmiyorsan bu konuda İnternet’ten araştırma yapabilirsin. Dudakların da kullanacağın ton hafif bir ton olsun.

Çok fazla göze çarpan bir renk olmamalı. Ruj seçiminde zorlanıyorsan sürdüğün allık ile eşit tonda olsun. Ruju sürmeden önce dudağını nemlendir. Ardından önce dudak kalemi sonra rujunu uygula. Dudak kaleminin rengi rujun rengiyle aynı olmalı.

Kusursuz Bir Gece Makyajında Göz Makyajı

Gece makyajının en önemli noktası göz makyajıdır. Makyajında gözlerin adeta konuşmalı. Gözlerinin daha çok dikkat çekmesi lazım zaten rujunun renginin bile hafif olma sebebi bu. Önce göz bazı ya da fondöten ile göz kapaklarına bir nevi temel at. Bu farının daha sabit durmasını sağlar.

Göz kapağına uygulayacağın far rengini seç. Seçtiğin bu renklerle buğulu bir makyaj yapacaksın. Buğulu göz farını bilmiyorsan yine İnternet’ten kısa bir araştırma sonucu öğrenebilirsin. Far işlemini bitirdikten sonra göz yapına uygun eyeliner çek. Eyelinerin göz yapınla uyumlu olması çok önemlidir.

Eyeliner işlemi de bitince kirpiklerine hacim veren bir maskara kullan. Maskaradan önce elinde varsa kirpik bazı kullan bu kirpiklerinin daha uzun ve dolgun görünmesini sağlar. Maskaranın ilk katını uygula. Bir dakika kadar bekledikten sonra kirpiklerine çok hafif bir şekilde pudra uygula. Bu kirpiklerinin daha yoğun gözükmesini sağlar.

Maskaranın ilk katı hafif kuruyunca ikinci katı geçebilirsin. Maskara sürme işlemi de bittiğine göre son olarak kaşlarının eksik yerlerini doldur ve kaşlarını tara. Aydınlatıcıyı göz pınarlarına ve kaş altına uygulayarak gece makyajını bitir. İşte şimdi kusursuz gece makyajınla gideceğin yere hazırsın.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA