SON DAKİKA

Replikler

Kusursuz bir far uygulaması nasıl yapılır?

Kusursuz bir far uygulaması nasıl yapılır?
Bu haber 15 Ekim 2020 - 14:57 'de eklendi ve 23 kez görüntülendi.

Kusursuz Bir Far Uygulaması Nasıl Yapılır?

Gözlerin nasıl göründüğü herkes için çok önemlidir. Ama özellikle kadınlar için çok daha önemli hale geldi. Kadınlar gözlerinin daha güzel gözükmesi için birçok yönteme başvurur. Bu yöntem far uygulamasıdır. Kullanılan far renklerine göre kişinin göz rengi bile daha çok ortaya çıkar. Sizlere adım adım kusursuz bir far uygulaması nasıl yapmanız gerekiyor onu anlattık.

Kusursuz Bir Far Uygulamasında İlk Adım

İlk olarak göz kapağına far bazı sür. Far bazın yoksa fondöten ile de bunu yapabilirsin. İkisinin amacı da göz kapağına sürdüğün farın daha kalıcı olmasını sağlamaktır. Hatta hem baz hem fondöten kullanman çok daha iyi olur. Böylelikle far bazı ile sabitlerken, fondöten ile göz kapağında ton eşitsizliği varsa onu giderirsin.
Zaten her türlü bazdan sonra açık renk bir far ile göz kapağına zemin atmalısın. Fondöten ile bunu yapman çok daha iyi olur. Fakat bir konuda dikkat etmelisin. Bu konu; bazı sürdükten hemen sonra fondöten ya da far sürme. Süreceğin far yapısı çok önemli çünkü bazı farlar her far fırçası ile sürülmüyor. Bu yüzden süreceğin far yapısı ve fırça oldukça önemlidir.

Kusursuz Bir Far Uygulamasında Far Tonu Seçimi

Seçtiğin renkler birbiri ile uyumlu olmalıdır. Birbirlerinden farklı alakasız tonlar seni oldukça kötü gösterir. Eğer göz rengine göre hangi far rengini kullanman gerektiğini bilmiyorsan İnternet’ten araştırma yaparak bunu öğrenebilirsin. Ayrıca sadece göz rengi değil üzerine giyeceğin giysi ile de uyumlu olmalı.

Kusursuz Bir Far Uygulamasında Fırça Seçimi

Hem bir dağıtma fırçası hem bir adet ince uçlu fırça hem de yumuşak uçlu ama dağıtma fırçası gibi olmayacak bir fırçaya ihtiyacın var. Yumuşak uçlu far fırçası ile göz kapağının tamamına far uygulayacaksın. İnce uçlu fırça ile crease bölgesine far uygulayacaksın. Dağıtma fırçası ile de farını tamamen sürdükten sonra geçişleri hafif dağıtmak için kullanacaksın. Burada asıl önemli olan far fırçasının temizliği. Yanına bir peçete al ve her farı sürdükten sonra far fırçasını peçeteye sil. Böylece far fırçasında kalan diğer renkler tamamen birbirine karışmayacak.

Adım Adım Far Sürme

İlk olarak göz kapağına fondötenini sürdükten sonra göz kapağına nasıl far uygulayacağını seç. Eğer renk geçişleri olacaksa göz kapağının en içine daha açık ton, ortasına bir tık koyu ve en dışa ise daha koyu bir ton far seç.

En içe farı sür sonra orta bölgeye geç, orta kısımda bitince crease bölgene de içten dışa renk geçişi yap. Dış bölgeyi de bitirince, iç ve orta bölgedeki farları dağıtma fırçası ile biraz birbirinin içine geçir. Eğer tek bir rengi sadece göz kapağını renklendirmek için far süreceksen cilt tonuna dikkat ederek seçtiğin farı tüm göz kapağına uygula.
Tek renk far uygulamasında takviye bir şey yapmana gerek yok. Göz kapağının böylelikle bitmiş olacak. Alt kirpik bölgene ya en dışa sürdüğün rengi ya da orta bölgeye uyguladığın renkten far sür. Bunu crease bölgen için kullandığın far fırçası ile yapabilirsin. Alt kirpiğine de uyguladığına göre far uygulaman bitiyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA