SON DAKİKA

Replikler

Kaş makyajı nasıl yapılır?

Kaş makyajı nasıl yapılır?
Bu haber 15 Ekim 2020 - 14:54 'de eklendi ve 14 kez görüntülendi.

Kaş Makyajı Nasıl Yapılır?

Kaşlar, kalınından, ince, kavisli diye birçok şekle ayrılır. Kaşların görünümü oldukça önemlidir. Çünkü kaşlarınız sizin duruşunuzu belirler. Sert ve kavisli kaşlar size sert bir görünüm verirken, ince sert bitişleri olmayan kaşlar daha sakin bir görünüm verir. Yani kaşlar bir insanın görünümünde oldukça önemlidir.

Kaşları seyrek olan, kaşlarının daha güzel görünmesini isteyen kişiler kaşlarına makyaj uygulaması yapar. Yanlış yapılan kaş makyajları, maalesef güzel bir görünüm elde etmekten çok kötü bir görünüme sebep olur. Kaşları olduğundan daha güzel gösterecek kaş makyajı nasıl yapılmalıdır tek tek anlattık.

Adım Adım Mükemmel Kaş Makyajı Uygulaması

İlk işlem kaş rengine uygun bir kaş kalemi almak olsun. Kaş kalemin ne kadar inceli uçlu olursa o kadar güzel kaş makyajı yapmana fayda sağlar. Kaşlarını tanımalısın yani, kaşında nereleri boyaman gerektiğini öğren. Gerekirse birkaç deneme yap. Eğer bu yöntemi kullanmak istemezsen kendi kaş şekline uygun bir şablon al. Şablonu kaşına yerleştir ve eksik olan yerleri doldur.

Evde kendin de kaş şablonu yapabilirsin. Kaş şeklini bir kâğıda çiz, çizdiğin şeklin içini bir maket bıçağı yardımı ile kes. Çizdiğin kaş şeklinin etrafını değil içini kes. Yine hazır satın alınan şablonda olduğu gibi kaşına koy ve boşlukları doldur gerekirse yeni kaş teli çizer gibi ince çizgiler çiz.

Bu çizgiler kaşlarının uzanış şekline göre olmak zorunda. Aksi taktirde çizdiğin kaş telleri birbirinden çok farklı olur. Kaşların dağınık gözükür. Eğer kaşların düşükse ve yüzüne yorgunluk görüntüsü veriyorsa kaşlarını kaş kalemi ile boyadıktan sonra kaş sabitleyici jel ile kaşlarını sabitle. En son olarak da kaşlarını tekrar yukarı doğru tara. Eve geldiğin zaman mutlaka kaş makyajını temizle.

Kaş Makyajı Temizlemenin Önemi

Kaşına uyguladığın makyajı çıkartmazsan uzun süre zarfı içerisinde devamlı kaş makyajı yapmak zorunda kalabilirsin. Çünkü kaş kalemi, kaş sabitleyici kaş tellerinin köküne zarar verir. Çıkartmadığın taktirde bir de üstüne tekrar kaş makyajı yaparsan; kaş kaleminin boyası, kaş sabitleyici kaş tellerinin içerisine işler. Bu da kaşlarının zayıflayıp, dökülmesine sebep olur.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA