SON DAKİKA

Replikler

Kalıcı göz makyajı nedir nasıl yapılır?

Kalıcı göz makyajı nedir nasıl yapılır?
Bu haber 15 Ekim 2020 - 14:51 'de eklendi ve 11 kez görüntülendi.

Kalıcı Göz Makyajı Nedir Nasıl Yapılır?

Kadınlar olarak neredeyse hepimiz makyaj yaparız. Devamlı bakımlı ve güzel olmak isteriz. Özellikle bazı kadınlar her gün işe giderken düzenli makyaj yapar. Bazıları bu durumdan hiç bıkmadan usanmadan zevkle makyaj yaparken birçok kadın da artık bundan oldukça usanmış bir durumdadır.

Durum böyle olunca akıllara kalıcı göz makyajı geliyor. Bu işlemi yaptırarak her gün makyaj yapmaktan kurtuluyorlar. Bu işlem uzman bir kişi tarafından yapılmaktadır. peki, bu kalıcı göz makyajı nedir?

Kalıcı Göz Makyajı

Kalıcı göz makyajı dipliner veya eyeliner olarak yapılır. Bu kalıcı makyaj direkt göz kapağının üstüne ya da kirpik diplerine doğru yapılır. İki farklı şekilde yapılmasının sebebi eyeliner ya da dipliner olmasıdır. Kişiye devamlı yeni çekilmiş bir eyeliner ya da dipliner görüntüsü verir. Kalıcılık etkisi 1,5 ya da 2 yıl süredir. Kişinin isteğine göre kuyruksuz ya da kuyruklu şekilde yapılır.

Kalıcı Göz Makyajı Yapılma İşlemi

Eğer kalıcı bir eyeliner makyajı yaptıracaksanız göz kapağının çizgisi boyunca uygulanır. Dipliner ise sadece kirpik hattının olduğu yere yapılır. Kalıcı göz makyajı aşamalar şeklinde yapılır. İlk önce göz kapağına ya da kirpik hatlarına uygulanacak olan kalıcı makyaj çizilir. Bu çizim bir nevi deneme aşamasıdır.

Kişi bu çizime bakar isterse değiştirilir. Kalıcı göz makyajı dövme gibi bir yöntem yardımıyla uygulanır. Cildin birkaç tabaka altına kalıcı boya pigmentleri yerleştirilir.

alıcı göz makyajı ve tüm kalıcı makyaj uygulamalarında dövmeyle aradaki far, derinin fazlaca altına inilmiyor olmasıdır.

Bu sayede boyalar, cilde herhangi bir zarar vermez ve kalıcı makyaj uygulamaları yüzde yüz oranla güvenlik anlayışı çerçevesinde tamamlanmış olur. Dövme uygulamasında boyalar deriden 5 ya da 6 katman altına inilir fakat kalıcı makyajda,1 en fazla 2 tabaka altına inilir. Kalıcı göz makyajında kullanılan özel boya pigmentleri, tamamen organik maddelerden elde edilmekte ve cilde, cilt altında yer alan tabakalara herhangi bir zarar vermez. Uygulama tamamlandığında örnek çizilen çizginin tamamı, kalıcı makyaj pigmentleri ile doldurulur. Böylelikle kalıcı eyeliner ya da kalıcı dipliner uygulaması tamamlanmış olmaktadır.

Kalıcı Eyeliner Ve Dipliner Farkı Nedir?

Kalıcı diplenir, kalıcı eyeliner uygulamasına göre daha ince ve sade yapılır. Göz kapağının tamamına değil kirpiklerin başladığı çizgiden itibaren çizilir. Bunun dışında herhangi bir fark yoktur.

Kalıcı Göz Makyajından Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kalıcı göz makyajından sonra hafif bir hassaslık olabilir. Bu gayet normaldir. Şişlik, kızarıklık ya da morarma oluşabilir. Fakat kalıcı makyaj işlemini çok iyi araştırıp bu işlemi özenle yapan birisine yaptırdıysanız 24 ya da 48 saat içerisinde bu etkiler gider.

En Çok Dikkat Edilmesi Gereken Nokta

Eğer kalıcı göz makyajı yaptıracaksanız mutlaka detaylı bir araştırma yapın. Emin olmadan adım atmayın. Daha önce bu işlemi yaptırmış kişilerle konuşun. Özellikle normal fiyatlardan daha ucuza yapan yerlerden uzak durun.

Çünkü kalıcı makyaj hassas ve ince olan göz çevresine yapılır. Düzgün bir araştırma yapmadan kalıcı göz makyajı yaptırırsanız ağır sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA