SON DAKİKA

Replikler

İtalyan makyajı nedir nasıl yapılır?

İtalyan makyajı nedir nasıl yapılır?
Bu haber 15 Ekim 2020 - 14:48 'de eklendi ve 10 kez görüntülendi.

İtalyan Makyajı Nedir Nasıl Yapılır?

Makyaj yapmak ülkelere göre bazı değişiklikler içerir. Bazı ülkelerin kadınların makyajda oldukça doğal görünüm yaparken bazıları oldukça gösterişli makyajlar yapar. Kimisinin makyajında elmacık kemikleri ön plandadır kimisinin makyajında ise göz ya da dudak ön plandadır. Bu farklar aslında ufak farklar değildir oldukça belli farklılıklardır. Bu makyajlar yapıldığı ülkenin ismini alır. Bunlarda birkaçı şöyle; Fransız makyajı, Amerikan makyajı, Japon makyajıdır. Eğer farklı bir makyaj stili uygulamak istiyorsanız bunları araştırabilirsiniz. Biz de belki uygulamak istersen veya merak edersen diye sana İtalyan kadınlarının yaptığı makyaj stilinden bahsedeceğiz. Öncelikle ilk olarak kullanacağın makyaj malzemelerinden bahsedelim.

İtalyan Makyajında Kullanacağın Ürünlerin Özellikleri

İlk olarak tenine ışıltı verecek bir makyaj bazı al. İkinci olarak yine tenine ışıltı verecek aydınlatıcı içerikli bir fondöten almalısın. Doğal göstererek göz altını kapatacak bir concealer al. Sürme ya da eyeliner, açık tonlarda bir far paleti, far bazı ve bir adet maskara alman lazım. Elmacık kemiklerine sürmek için bir aydınlatıcı da almalısın. Fondöten süngeri, fondöten fırçası, far fırçasını ve bir adet ince ve yumuşak uçlu fırça al. Şimdi geçelim detaylıca İtalyan makyajının yapılışına.

İtalyan Makyajında Cilt Makyajı Uygulama Detayları

İlk olarak kesinlikle cildini temizle. Temizlemediğin taktirde özellikle bir önceki gün makyajın hâlâ yüzün de ise cildin oldukça zarar görür. Cildini temizledikten sonra nemlendirme ve aydınlatıcı etkili bazını yüzünün her yerine eşit şekilde uygula. Bir dakika kadar bazın kurumasını bekle. Baz kuruduktan sonra aydınlatıcı etkili fondöteninin sür. Fondöteni cildine hem fırça hem sünger ile uygulaman daha iyi olur. Önce fırça ile cildine yedir sonra fırça izlerin varsa sünger ile bu izleri tampon yapar gibi cildine yedir. Fondötenini sürdükten sonra elmacık kemiklerinin üzerine ince ve yumuşak uçlu fırça ile aydınlatıcını hafif bir şekilde uygula. Cildin de kullandığın ürünlerin bu kadar aydınlatma üzerine olmasının sebebi İtalyan kadınlarının ciltlerinin ışıl ışıl parlamasını sevmesidir. İtalyan kadınları bu tarz aydınlatıcı ürünleri ile yüzlerinin ışıl ışıl parlamasını sağlar. Esmer tenlisinden beyaz tenlisine kadar bütün İtalyan kadınlar cilt makyajını bu şekilde yapar.

İtalyan Makyajında Göz Makyajı Uygulama Detayları

Yüzleri ışıl ışıl parlayan İtalyan kadınlarının gözleri de oldukça dikkat çeker. Fakat yanlış anlama yoğun makyaj yaparak bu dikkat çekici görüntüyü sağlarlar. Öyle bir teknik uygularlar ki gözleri sanki hiç makyaj yokmuş gibi dikkat çeker. Gözlerinde ki makyaj sanki doğal gözleri gibi gözükür. Sadece maskara var sanırsın. Gel bakalım şimdi sana İtalyan göz makyajını tarif edelim. Öncelikle far bazını sür. Far bazı yoksa fondöten ile de yapabilirsin. Baz ya da fondöten sürdükten sonra çok dikkat çekmeyecek tonda bir farı gözüne uygula. Kullanacağın ton ten rengine uygun nude bir ton olsun. İçinde sedef içermesin. Bu far sürme işlemini yapamayadabilirsin. Hatta yapmazsan İtalyan makyajına daha uygun bir göz makyajı elde edersin. Fakat yok gözüme mutlaka far sürmem lazım diyorsan dediğimiz şekilde far sür. Eyelineri çok ince çekmelisin. Sebebi göz kapağındaki eyelinerin kendi göz kapağında doğal bir sürme varmış gibi gözükmesidir. Fakat istersen çok ince çekmeden de aşırıya kaçmamak şartlı ile eyeliner sürebilirsin. Ama gözlerinin doğuştan sürmeli gibi durması gerektiği için bence ince bir eyeliner çiz. Maskaranı fazlaya kaçırmamalısın. Gözlerin oldukça doğal ve bir o kadar da etkileyici gözükmeli. Maskaranı sürecekte İtalyan makyajının göz kısmını bitirmiş oluyorsun.

İtalyan Makyajında Ruj Uygulama Detayları

İtalyan kadınlarının en sevdiği görüntü, dolgun dudaklardır. Dudakların inceyse mutlaka dudak kalemi ile dolgunlaştırmalısın. Kullanacağın renk aşırı dikkat çeken bir ruj rengi olmamalıdır. Ve kesinlikle mat ruj olmalıdır. Doğal bir renk seç. Önce dudak kalemi ile dudağını dolgunlaştır. Dudağını dudak kalemi ile çizdikten sonra dudak kalemin ile aynı tonunda mat ruju dudağına sür. İşte İtalyan makyajı bu kadar. Dolgun dudaklar, ışıldayan bir cilt, doğal görünmesine rağmen makyajlı bir göz İtalyan makyajının özellikleridir. Bu makyajın belki de en güzel yani gözlerinde makyaj olmasına rağmen yokmuş gibi güzel gözüküp dikkat çekiyor olmasıdır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA