SON DAKİKA

Replikler

Gözleri daha büyük gösteren göz makyajı nasıl yapılır?

Gözleri daha büyük gösteren göz makyajı nasıl yapılır?
Bu haber 13 Ekim 2020 - 22:16 'de eklendi ve 15 kez görüntülendi.

Gözleri Daha Büyük Gösteren Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz yapısı her insanda farklılık gösterir. Kiminin gözü küçüktür kiminin gözü büyüktür. Bunun dışında çekik ve düşük göz yapıları da bulunur. Ayrıca gözler, gözlerimizin görünümü hepimiz için çok önemlidir. Çünkü göz demek bakış demektir. Birçok kişi büyük gözlerin daha çekici ve güzel olduğunu düşünür. Genelde küçük gözleri olanlar büyük göz için birçok yol arar. Bu yollardan en çok tercih edilen de göz makyajı hileleri. Makyaj ile ufak dokunuşlar yaparak gözü daha büyük gösterirler. Pek, bu nasıl olur?

Adım Adım Gözü Büyük Gösteren Makyaj

Gözlerini büyük göstermek istiyorsan bunun tekniğini kavraman gerekir. Kirpiklerden kullandığın ürüne kadar çok dikkatli olmalısın.

Büyük Gözde Maskara Ve Far Seçimi

Seçeceğin maskara gözlerine ceylan göz efekti vermeli. Bunun için kirpiklerine dipten uca doğru hacim veren kirpiğini daha kıvrımlı gösteren bir maskara seç. Gözlerini daha büyük göstermek için asla göz kapağının hepsine koyu far uygulama. Koyu farı sadece göz kapağının dış bölgesine uygula.

Bütün göz kapağına uygularsan gözlerin düşük ve küçük görünür. Ayrıca göz kapağının orta kısımlarına sedefli ve nude renkleri beraber kullan. Nude bir başlangıç ile dışa doğru sedefli en dışa da koy renk sedefli bir far uygula.

Ayrıca crease bölgesine boyut kazandırmak için bir nevi kontür işlemi yap. Bronzer ile crease bölgene ufak bir dokunuş yapabilirsin. Göz pınarına aşırı parlamayacak şekilde aydınlatıcı sür. Nokta şeklinde yapma bu oldukça amatör durur.

Büyük Göz Makyajında Göz Kalemi

Asla siyah renk bir göz kalemi kullanma. Bu gözlerinin oldukça küçük görünmesine neden olur. Beyaz bir göz kalemini alt göz kirpiklerinin olduğu bölgeye uygula. Beyaz yerine ten rengi bir göz kalemi de işini görür.

Göz Makyajında Eyeliner Sürme Şekli

Eyeliner kuyruğunu alt kirpik bölgesinden devam ettirerek çekmelisin. Üst kirpik bölgesinden çekmek gözünü büyük yerine çekik gösterir.

Büyük Göz Makyajını Kaşlar İle Tamamlama

Gözüne uyguladığın işlemleri kaşlarına yapacak ufak dokunuşlar ile noktalayabilirsin. Kaşlarını boyadıktan sonra kaş altını aydınlat. Ayrıca kaşların düşükse kaş sabitleyici ile yukarı tara.

Büyük göz makyajını bu kadar basit şekilde elde edebilirsin. Önemli olan bütün bu yazanları özenle uygulamak.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA