SON DAKİKA

Replikler

Göz farı hakkında bilinmeyenler

Göz farı hakkında bilinmeyenler
Bu haber 13 Ekim 2020 - 22:13 'de eklendi ve 52 kez görüntülendi.

Göz Farı Hakkında Bilinmeyenler

Kadınlar olarak hepimiz biliriz ki göz farı muhteşem bir şeydir. Göz farı ile gözünü daha güzel gösterebilir, gözlerinin rengini ortaya çıkarabilirsin. Tenine uygun far renkleriyle insanları büyüleyebilirsin. Birçoğumuz göz farının bütün özelliklerini bilmesek bile çok güzel görünümler elde edebiliyoruz. Fakat sana anlatacağımız far bilgileri ile artık far uygulamasını çok daha iyi yapacaksın. Çünkü far sürerken birçoğumuz farların bütün özelliklerini bilmiyoruz.

Öğrendikten sonra ise gözüne her far sürüşünde sürdüğün far ne çeşit olursa olsun nasıl daha güzel süreceksin sana bunları öğreteceğiz. Ben zaten biliyorum diyorsan bile mutlaka okumalısın, belki yeni bir detay öğrenirsin.

Göz Farlarının Çeşitleri Ve Bu Çeşitlerin Özellikleri

  • Krem far: Krem farlar göz kapağında daha eşit bir şekilde yayılır. Dolmayan çizgilerini tamamen doldurur ve göz kapağında daha sabit bir görünüm verir. Eğer göz farını sürerken çizgilerine dolmuyorsa, krem göz farlarını oldukça işine yarayacaktır. Sürmesi oldukça basittir.
  • Sıkıştırılmış göz farı: Kadınlar tarafında en çok kullanılan far çeşididir. Bu tarz farları palet veya tekli halde alabileceğin birçok yer var. Fakat bu farlar uygularken cildine toz parçaları halinde düşebilir. Sebebi sıkıştırılmamış olmasıdır.
  • Toz göz farı: Bu göz farı diğer iki çeşit fara göre daha kolay uygulanan bir far çeşididir. Toz halinde olması sebebiyle bu da sıkıştırılmamış göz farları gibi gözüne sürerken cildine toz halinde küçük küçük düşebilir. Eğer cildine toz şeklinde far düşmesini istemiyorsan, far fırçanı çok hafif ıslatarak bu far çeşitlerini gözüne uygulayabilirsin.

Farların çeşitleri bu şekildedir. Eğer bu far çeşitlerini bilmiyorsan artık öğrendin. Farın gözünde nasıl durmasını istiyorsan artık bu far çeşitlerini ve özelliklerini göz önünde bulundurarak far satın almaya başlamalısın. Çünkü emin ol bu şekilde far satın aldığın zaman uyguladığın far tam istediğin gibi olur.

Far özellikleri sadece bu kadarla sınırlı değil. Farlar ile gözünde farklı etkiler yaratabilirsin. Çünkü farlar gözlerinde değişik bitiş etkileri yaratır.

Mat bitişli farlar: Eğer gözlerinde ki bakışlarının daha belirgin ve doğal görünmesini istiyorsan mutlaka mat bitişli bir göz farı kullan. Çünkü mat bitişli farlar gözleri daha belirginleştirir ve daha doğal durmasını sağlar. Bu farlar hiçbir şekilde sim içermez.

Işıltı bitişli farlar: İsminden de anlayacağın gibi bu farlar ışıltı içerir. Göz rengini daha çok ortaya çıkarır ve gözlerinin daha aydınlık görünmesini sağlar. Bu ışıltı bitişli farları göz pınarına bile uygulayarak göz rengini daha çok ortaya çıkarabilirsin.

Saten bitişli farlar: Bu tarz bitişli farı belki de kullandığın halde gözünde ne gibi bir etki yaptığını hiç fark etmemiş olabilirsin. Bu tarz farlar; krem ya da pudra tarzında, hafif bir ışıltı içeren farlardır. Aslına bakıldığında saten bitişli farlar, mat ve ışıltı bitişli farların ortasında kalmış bir fardır. Bu farlar diğer iki farın da özelliğini barındırır. Hem bakışlarını daha çok netleştirir hem de göz rengini ortaya çıkarır. Bence saten bitişli far diğer farlara göre daha çok tercih edilmesi gereken bir fardır.

Farların özellikleri iyi güzel ama maalesef göz rengine göre hangi farı sürmen gerektiğini bilmiyorsan bu bilgiler işine yaramaz. O yüzden her göz renginin ayrı ayrı hangi tonları kullanması gerektiğini de sana öğreteceğiz. Böylelikle kendi göz rengine uygun far tonu ve bu bilgiler ile gözlerin muhteşem gözükecek. Şimdi gelelim göz renklerine göre farlara.

Mavi gözler: Mutlaka koyu tonları seç. Siyah, füme ve gri tonlar gözlerinin rengiyle muhteşem bir uyum içerisine girecektir.
Kahverengi gözler: Altın tonları ve mor tonu kahverengi gözlerinde adeta ben buradayım der.

Yeşil gözler: Mürdüm tonu göz rengini tamamen vurgulayacaktır.

Ela gözler: Ela rengi gözlere sahip olanlar diğer göz renklerine göre daha torpillidir. Çünkü yeşil ve kahverengi gözlere yakışan her ton bu gözlere yakışır.

Far özellikleri tamamen böyle. Ama sadece bunlar bilmek yetmez. Çünkü bu bilgileri ezberlemiş olsan bile far sürerken bilmen gerekenler de var. Şimdi gelelim far sürerken farlar hakkında ne bilmen gereken noktalara.

İlk olarak bence her zaman göz makyajını cilt makyajından önce yapmalısın. Çünkü bir anda fırçanın elinden cildine geçmesi bile bütün makyajını etkiler. Ya da göz altına düşecek olan far tozları göz makyajını gölgede bırakır. Gözünde renk geçişi yapacaksan mutlaka göz kapağının en içinde en dışa doğru açık tondan koyu tona doğru git.

Ayrıca bu geçişleri birbirine dağıtma fırçası ile birbirine karıştır. Asla çok keskin geçişler yapma. Göz kapağının en iç kısmına sakın koyu far sürme. Bu burun yapını genişletir. Göz kapağında ön plana çıkmasını isteğin yere açık renk kullan, geri planda kalmasını istediğin yerler de ise koyu far sür.

Artık bütün bu bilgiler ile sürdüğün her farın çok daha güzel gözükecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA