SON DAKİKA

Replikler

Festival makyajı nasıl yapılır?

Festival makyajı nasıl yapılır?
Bu haber 13 Ekim 2020 - 22:05 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.

Festival Makyajı Nasıl Yapılır?

Günümüzde gerek günlük gerekse özel günlerde kullanılan birçok makyaj stili var. İsimleri say say bitmeyen bu makyaj akımlarından son zamanlarda oldukça çok öne çıkmış festival makyajı isimli bir makyaj stili bulunuyor.

Festival makyajı isminden anlayacağınız gibi festivallerde kullanılan bir makyaj stili. Bahar mevsimi geldikçe artan festivallerde çok sık bu makyaj stiliyle karşılaşılıyor. Siz de olurda bir festivale giderseniz ya da neymiş bu festival makyajı, nasıl yapılıyormuş derseniz sizlere detaylıca anlatacağız.

Festival Makyajında Cilt Makyajı Uygulama İşlemi

Festival denilince akla ilk gelen uzun saatler süren eğlenceler. Durum böyle olunca tenine yaptığın makyaj uzun süre cildinde kalacak bir makyaj olmalı. Festivalin başından sonuna kadar makyajın yüzünde sabit kalmalı. Cilt makyajında ilk olarak baz sürme işlemi ile başla. İçinde aydınlatıcı etkili bir baz kullan.

Yüzünün her detayına eşit miktarda yay. Baz hem makyajını sabitleyecek hem de yüzünün doğal bir parlama gibi parlamasını sağlayacak. Bazın kuruduktan sonra ten rengine seçtiğin bir fondöteni kullan. Bu fondöten de cildinin daha doğal görünmesini sağlayacak bir fondöten olsa daha iyi olur. Fakat kesinlikle cilt yapına uygun bir fondöten kullan.

Fondöteni cildine ister sünger ister yuvarlak bir fondöten fırçası ile uygula. Fırça ile uygulaman daha iyi olur fakat fırça kullanamıyorsan sünger kullanmalısın. Aksi taktirde fondötenin cildine eşit yayılmaz fırça izleri bulunur. Göz altılarını ve sivilcelerini kapatmak için tenine uygun bir concealer kullan. Kapatıcılığı yüksek bir concealer kullanman festival boyunca kusurlarını saklar.

Makyajını cildine sabitlemek için pudra kullanman gerektiğini unutma. Fakat kullanacağın pudra transparan bir pudra olmalı. Pudrayı fırça yardımı ile uygularsan çok daha iyi olur bunu sakın unutma. Sünger pudrayı pek tutmaz ve yüzündeki fondöten pudra ile beraber süngere geçer. Yani yüzüne uyguladığın fondöten ve concealer boşa gidebilir.

Festival Makyajında Göz Makyajı

Festival makyajların da tabii ki en dikkat çeken göz makyajı olur. Her festivalde mutlaka renkli göz makyajı uygulanır. Far sürmeden önce baz sürmeyi unutma. Bazdan sonra fondöten ya da açık renk bir far sürebilirsin fakat fondöten daha iyi olur. Bazın kuruduktan sonra fondöteni sür. Seçtiğin far rengini önce göz kapağının başına ve ortasına doğru sür.

Göz kapağının dış kısmına doğru, orta kısma sürdüğün fardan bir tık koyu far sür. Katlanma bölgene gölge vermek istersen gözündeki far renklerine uygun bir renkle uygulama yapabilirsin. Sürdüğün farları kaşlarının uç kısmına doğru yani yukarıya doğru dağıt. Eyeliner seçimini renkli yapabilir ya da eyeliner sürmeyeceksen göz kapağında tek renk kullanıp daha koyu bir far rengi ile eyeliner yapabilirsin.

Bunun için ince uçlu bir far fırçasından yardım al. Göz pınarlarına parlak sedefli bir renk kullanarak gözüne ışıltı kat. Son olarak hacim veren bir maskara ile kirpiklerine maskaranı uygula. Kaşlarını kaş rengine uygun bir kaş kalemi ile boya.

Fazlaya kaçmamalısın. Eğer yüzüne kontür yapmak istiyorsan sadece daha küçük görünmesini istediğin yere uygula. Aydınlatıcıyı ise daha belirgin gözükmesini istediğin yere uygula. Bu elmacık kemiklerinin üstü, burnunun ucu, ya da dudak üstün olabilir.

Festival Makyajında Ruj Uygulama İşlemi

Dudaklarına seçtiğin ruj rengi göz farınla uyumlu olmalı. Önce dudağına nemlendiricini sür. Ardından mat bir ruj kullanman daha iyi olur çünkü dudağında daha uzun süre kalır. Ama parlak bir renkte kullanabilirsin. Eğer parlak bir renk kullandıysan rujunu sık sık tazele.
Ve festival makyajı böylelikle bitmiş oluyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA