SON DAKİKA

Replikler

Eyeliner sürmenin kolay yolları

Eyeliner sürmenin kolay yolları
Bu haber 13 Ekim 2020 - 22:00 'de eklendi ve 6 kez görüntülendi.

Eyeliner Sürmenin Kolay Yolları

Güzel görünmek özellikle gözler açısından güzel görünmek çok önemlidir. Bir kadın gözüne sürdüğü fardan tutun da tek bir kirpik tanesine kadar özen gösterir. Gözlerine eyeliner süren kadınlar ise bir tık daha fazla özen gösterir. Çünkü bir eyeliner ne kadar güzel görünürse o kadar kusursuz bir görünüm verir. Eyeliner ile düşük gözlerinizi bile kaldırabilirsiniz. Fakat eyeliner sürmek kimi kadın için tam bir eziyet haline gelirken kimisi saniyeler içinde mükemmel bir eyeliner sürer. Bunun birçok sebebi bulunur. Bunlar;

  • Eyeliner sürme konusunda deneyimsiz olmak.
  • Ellerin çok titremesi.
  • Göz yapısına uygun olmayan eyeliner şekli.
  • Yanlış uçlu eyeliner kullanmak.

Bu sebeplerin arasında en çok deneyimsiz olmak ve göz yapısına uygun olmayan eyeliner şekli etkili oluyor. Bunun dışında yanlış uçlu eyeliner sürmekte zamanla deneyim kazandıkça fark ediliyor.

Eyeliner Uçlarından Sana Uygun Olanı Seç

Kalem, jel ve likit olmak üzere 3 farklı eyeliner vardır. Bunlardan kalem uçlu olan; bulaşıp dağılmaz ve kolayca sürülür. Fakat kalitesiz bir eyeliner ise gün içinde hızlı bir şekilde gözden kaybolabilir. Sürmesi kolay olduğu için almayı kalem eyeliner tercih edebilirsin. Jel eyeliner; mat ve akıcı bir yapısı vardır.

Bu da jel eyelinerin kolay sürülmesini sağlar. Ayrıca dağılarak yok olması zordur. Kalem şeklinde değil de küçük kaplarda satıldığı zamanlar da olur. Eğer küçük kapta olan jel eyeliner aldıysan fırça yardımıyla sürebilirsin.

Likit eyelinerlar;  belirgin, keskin bir görünüm yaratır. Genel olarak kapağı fırçalı küçük bir tüp içinde olur. Ayrıca ucu fırça kalem şeklinde de olabilir. Uygulandıktan sonra göz kapağında kuruması geç sürebilir. Bu yüzden daha yeni eyeliner sürmeye başlayacaksan likit eyeliner almamanızı tavsiye ederim.

Eyeliner Sürerken Yapacakların

Öncelikle göz kapağını makyaja hazırla. Baz ya da fondötenini sür. Eğer ellerin çok titriyorsa; dirseğini sabit bir yere koy ve dirsekten destek al. Böylelikle ellerin daha az titret. Eğer eyelineri eğik çiziyorsan bir bant yardımı alabilirsin.

Banttı eyeliner süreceğin şekilde gözüne yapıştır. Bu yapıştırma işlemini eyeliner süreceğin yerin bir tık altından yap. Bu yöntem yerine noktalar ya da kesik çizgiler kullanabilirsin. Küçük noktaları eyeliner başlangıç yerinden itibaren koy ve bu noktaları birleştir. Kesik çizgileri de aynen bu şekilde yap.

Önce çizgiler koy sonra o çizgileri birleştir. Sürerken gözlerini başka taraflara doğru çekiştirme. Eğer dışa taşmış bir eyeliner olduysa fondöten yardımı ile kapatabilirsin. Ya da bir kulak çöpünün ucunu hafif bir şekilde ıslatarak taşan yeri silebilirsin. Fakat eyeliner öncesi far uygulaması yaptıysan kulak çöpü farının çıkmasına sebep olabilir.

Bu yüzden fondöten ile taşan yeri silmen daha iyi olur. Fondöteni sürdüğün yere tekrar farını sürebilirsin. Tercihine göre bunu kulak çöpüyle silme işlemi yaptıysan da yapabilirsin. Fakat kulak çöpü farını daha fazla bozabilir ve eyeliner yüzünden göz kapağında siyahlaşma oluşabilir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA