SON DAKİKA

Replikler

Yeni başlayanlar için göz çevresi bakımıyla ilgili bilmen gereken her şey!

Yeni başlayanlar için göz çevresi bakımıyla ilgili bilmen gereken her şey!
Bu haber 11 Ekim 2020 - 19:49 'de eklendi ve 4 kez görüntülendi.

Yeni Başlayanlar İçin Göz Çevresi Bakımıyla İlgili Bilmen Gereken Her Şey!

Cildin en hassas yeri ince bir deriye sahip olan göz altı ve göz çevresidir. Vücudunuza verdiğiniz önemin iki katını göz çevrenize vermelisiniz. Çünkü göz çevresine önem vermemeniz durumunda genç yaşlarınızda yaşlı bir görünüme ulaşabilirsiniz. Cilt bakımınıza en az 20’li yaşlarda başlamalısınız. Göz çevresinin en önemli iki sorunundan biri kırışıklık ve kararma-morarmalardır. Aşağıdaki adımları uygulayarak göz çevrenizi olabildiğince sağlıklı ve diri tutabilirsiniz.

Göz Çevresi Bakımı İçin Muhteşem Üçlü

 • Göz Çevresi Temizliğinize Önem Verin.

Şüphesiz ki temizlik sağlığın ve güzelliğin altın kuralıdır. Genelde yüz temizleyici ürünler göz çevresi de düşünülerek tasarlanmıştır. Ancak çok hassas bir göz çevresine sahipseniz; hassas ciltler için tasarlanmış cilt temizleme ürünleri ile gözlerinizi kir ve mikroplardan arındırabilirsiniz. Yalnız bu temizliği yaparken tırnaklarınızla göz çevrenize zarar vermemeye ve nazik parmak dokunuşlarıyla temizlemeye dikkat etmelisiniz.

 • Göz Çevrenizi Mutlaka Nemlendirin.

Temizlik sonrası ya da genetik faktörlerden dolayı göz çevresi kurumaya en çok meyilli bölgelerden biridir. Göz çevresi kuruluğu kırışıklıkların göz çevresinde belirlenmesine davetiye çıkarır. Bu bölgeyi uygun bir göz çevresi kremiyle nemlendirin. Burada dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan çok küçük bir miktarda sürmeniz; diğer nokta ise göz çevrenize nazik davranmak.

 • Göz Çevrenize Doğal Yağ Terapileri, Bal-Zerdeçal Karışımı Uygulayın.

Hindistan cevizi yağı, üzüm çekirdeği yağı, argan yağı vb. gibi yağlar ile göz çevrenize göz altının dış bölgesinden iç bölgesine; bu noktadan da göz kapağının dış bölgesine doğru hafif parmak dokunuşları ile masaj yapın. Böylece göz çevrenizdeki kılcal damarlar harekete geçerek kan dolaşımınız hızlanacak. Böylece göz çevreniz yenilenecektir.

Göz çevresi maskesi yapmak isterseniz her göz çevresi tipine uygun zerdeçal-bal karışım maskesini uygulayabilirsiniz.1 tatlı kaşığı bal ile bir çay kaşığı zerdeçalı iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı çok fazla soğumayacak şekilde buzdolabında soğutun. Daha sonra temiz parmak uçlarınızla bu karışımı göz çevrenize uygulayın. Bal sayesinde gözleriniz nemlendirip maskenizin sertleşmesini önleyecek. Zerdeçal ise kırışıklıklarla yoğun bir şekilde savaşacaktır.

 • Göz Çevresi İçin Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar
 • Asla makyajla uyumayın.
 • Uykunuzu düzene sokun. Ne çok fazla ne de çok az uyuyun. Dengeli ve yeterli bir uyku çekmelisiniz.
 • Dengeli ve yeterli beslenmeye dikkat edin. Özellikle K vitamini içeren besinleri tüketmeye çalışın.
 • Günde en az iki litre su tüketin.
 • Güneşten olabildiğince korunun. Bunu göz çevresine özel olarak tasarlanmış güneş kremi ya da şapka kullanarak yapabilirsiniz.
 • Gözlerinizi ovuşturmayın. Eğer ovuşturursanız göz çevrenizde kırışıklıklar kendini belli edecektir.
 • Kalitesiz kozmetik ürünlerden uzak durun.
 • Mutlaka güneş gözlüğü takmalısınız. Eğer bir göz probleminden dolayı gözlerinizi kısıyorsanız mutlaka bir göz doktoruna görünerek bir gözlük kullanmaya başlayın.
 • Yüzüstü uyumaktan vazgeçin. Sırt üstü yatmaya kendinizi alıştırın.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA