SON DAKİKA

Replikler

Sivilceli cilt için güneş koruması nasıl sağlanır?

Sivilceli cilt için güneş koruması nasıl sağlanır?
Bu haber 11 Ekim 2020 - 19:29 'de eklendi ve 18 kez görüntülendi.

Sivilceli Cilt İçin Güneş Koruması Nasıl Sağlanır?

Dünyada ki milyonlarca insanı etkileyen sivilce sorunu en büyük cilt problemidir. Sivilce oluşumunu etkileyen birçok faktör vardır. Bunlar bazen genetik bazen çevresel nedenlerden kaynaklanır. Ciltteki bakteriler, temizlenmeyen ölü deri ve gözeneklerin tıkanması sivilce oluşumunun başlıca nedenlerindendir. Özellikle yanlış cilt bakımı veya eksikliği sivilce oluşumuna neden olmaktadır. Cildimizin yağ ve nem oranını dengelemek sivilce oluşumuna karşı alınabilecek ilk önlemdir.

Sivilce ve Güneş Işınları

Güneş ışınları D vitamini ihtiyacımızın yanı sıra sağlıklı kemik gelişimi gibi birçok etken için gereklidir. Ama gereğinden fazla güneş ışınlarına maruz kalmak yaradan çok zarar sağlıyor.  Özellikle yaz aylarında havanın ısınması ile birlikte daha fazla terleriz. Kuruyan cilt sertleşir ve cilt yüzeyinde sert bir tabaka oluşur.  Güneş ruhumuza ve cildimize iyi gelir. Ancak bilinenin aksine güneş sivilcelere iyi gelmez. Çok fazla güneş ışınına maruz kalmak sivilce oluşumunu tetiklemektedir. Bu yüzden olabildiğince kendimizi güneş ışınlarından korumamız gerekiyor.

Güneş Işınlarından Korunma

Aşırı yağlı bir ciltleri güneş ışınlarından korunmak çok büyük önem taşır. Bunun için sık sık güneş kremi kullanmak önemlidir. Güneş kremini sahilde kullanmak etkili değildir. Çünkü cildin kremi emmesi yaklaşık olarak 23-30 dakikayı bulmaktadır. Bu yüzden evden çıkmadan önce kremi sürmek gereklidir.  Krem sayesinde gözenekler tıkanmaz ve güneş sivilcelerinin önüne geçmiş olursunuz. Güneşten korunmak için kullanılan kremi her gece temizlemek oldukça önemlidir. Bunun için tonik kullanmak en çok bilinen yöntemdir.

Sivilceli Cilt İçin Güneş kremleri

Shiseido Urban Environment UV Protection Cream SPF30

Kuru ciltleri nemlendiren günlük güneş kremidir. Uzun süreli nemlendirme özelliği ile cildi güneş ışınlarından korur. Tüm yüz ve boyun bölgesine uygulanabilir. Uzun süreli koruma için sık sık kullanılmalıdır.

Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense

Hassas ve akne eğilimli ciltler için uygundur. Cildi günlük çevresel faktörlerden ve güneş ışınlarından korur.  Çok hafif olan bu losyon cilt tarafından kolayca emilir ve parlamaya neden olmaz.

Sisley Super Soin Solaire

Kolayca bronzlaşan ciltler için idealdir. Yüz bölgesi için koruma sağlayan bir güneş kremidir. Cildi dış etkenlerden koruyup yapılandırma özelliği vardır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA