SON DAKİKA

Replikler

Peptit nedir? cilt bakımında ne işe yarar?

Peptit nedir? cilt bakımında ne işe yarar?
Bu haber 11 Ekim 2020 - 19:20 'de eklendi ve 15 kez görüntülendi.

Peptit Nedir? Cilt Bakımında Ne İşe Yarar?

Cilt kırışıklıkları, kaz ayakları, cilt sarkmaları gibi cildin yaşlandığını gösteren birçok belirtiyi hiçbirimiz görmek istemeyiz. Çünkü neredeyse hepimiz cildimizin genç ve canlı gözükmesini isteriz. Kremler, maskeler, estetik ameliyatları derken yaşlanma belirtilerini yok etmeye çalışırız. Bu kadar çaba ve emek maalesef bazen karşılıksız kalıyor.

Bunun yerine yaşlanmaya karşı daha etkili maddeleri öğrenerek yaşlanmanın önüne daha kolay geçebilirsiniz. Yaşlanmaya karşı en etkili olan peptit, yaşlanmayı geciktirir. Peptit: Amino asitlerin birleşimi ile peptit bağı oluşturur ve içinde kolajen barındıran bir maddedir.

Peptit Cilt Üzerinde Ne İşe Yarar?

Peptit cildinize tırnaklarınıza kadar birçok noktada size fayda sağlar. Çünkü vücudumuzda en çok bulunan kolajeni maddesini salgılar. Kolajen, dokuların canlı kalmasını sağlayan, dokuları destekleyen ve dokulara esneklik sağlayan bir maddedir.

Böylelikle peptit içinde kollajen bulundurarak, cildinizi besleyecek, canlı tutacak, cildiniz daha esnek olmasını sağlayarak cildi gençleştirecektir. Cildi canlı tutarak kırışıklıkları önler, cildi esneterek cilt sarkmalarına engel olur. Bu etkileri görmek için peptit içeren besinler tüketebilir veya peptit içerikli cilt bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Çünkü peptit içerikli bakım ürünleri hem bakım yapar hem gençleştirme etkisi gösterir.

Peptit Hangi Bakım Ürünlerinde Bulunur?

Hemen hemen hepimiz mutlaka nemlendirici kullanırız. Yaşlanma belirtilerini yok etmek için içinde  peptit bulunan krem kullanın. Çünkü cilt çizgilerinizin önüne geçecektir. Cildin hem nemlenirken hem de sarkmaların ve yaşlılık çizgilerinin önüne geçer. Peptit içerikli nemlendiriciler işini çok fazlasıyla görecektir.

Gündüz bakım kremleri: Gündüz bakım kremleri cildi yağlandırmadan nemlendirir, güneşin zararlı ışınlarından ve cilde bakım yapar. Eğer gündüz bakım kremi kullanmayı istiyorsan içinde peptit bulunan bir krem çok daha fazla işine yarayacaktır. Çünkü bazı gündüz bakım kremlerinde C vitamini bulunur.

Peptit ve C vitaminin birleşmesiyle yaşlanma belirtileri üzerinde ki etkisi çok daha kuvvetli oluyor. Bu gündüz bakım kremleri sadece gençleştirmeyecek ayrıca renk eşitsizliği ve cilt lekelerine de iyi gelecektir. Ayrıca bu kremler cilt hassasiyeti yaşayan kişilere de zarar vermeyecektir. Kremler dışında kullanabileceğin peptit içerikli ampulleri kür şeklinde yüzünüze uyguladığınız zaman oluşan kırışıkları giderir. Kısacası yaşlanma belirtilerinin önüne geçmek için peptit içerikli ürünler çok işine yarayacaktır.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA