SON DAKİKA

Replikler

Muz kabuğunun güzellik üzerinde bulunan etkileri

Muz kabuğunun güzellik üzerinde bulunan etkileri
Bu haber 11 Ekim 2020 - 19:17 'de eklendi ve 7 kez görüntülendi.

Muz Kabuğunun Güzellik Üzerinde Bulunan Etkileri

Birçoğumuzun severek tükettiği sarı renge sahip olan muz oldukça faydalı bir meyvedir. İnsan vücuduna faydası saymakla bitmeyen muzun birçok konuda güzellik üzerinde de oldukça faydası var. Fakat bu fayda muzun kendisinden çok kabuğunda bulunuyor.

Muzun kabuğunun faydalarını bilenler asla kabuğu atmazken birçok kişi ise muzun kabuğunu atıyor. Fakat muzun kabuğunun güzellik konusunda etki ettiği yönleri öğrenince muzun kabuğunu asla atmayacaksınız. Şimdi gelin muz kabuğunun cilt üzerinde güzellik konusunda etki ettiği yönleri anlatalım.

Sivilce İzleri Ve Sivilcelere Karşı Muz Kabuğu

Birçok kişi ergenlikte çıkan sivilcilerden oldukça şikâyetçidir. Sivilcelerin ise durmadan devamlı çıkmaya devam etmesi ise bu şikâyeti daha çok artırır. Fakat muz kabuğunu cildinize belli süre sürdüğünüz zaman bu izler gözle görülecek şekilde kaybolur.

Sebebi, muz kabuğunda doku yenilenmesini sağlayan maddelerin bulunmasıdır. Ayrıca ciltte var olan sivilcelerin kurumasını da sağlar. Yeni oluşmaya başlayan sivilceler ile savaşır ve sivilce oluşumunun önüne geçer. Bu muz kabuğunu cildinize bal ile beraber uygulayabilirsiniz. Fakat bal yüzünüzü nemlendireceği için cildiniz yağlı ise sivilce oluşumunu artırabilir.

Ayrıca muz kabuğu cildi nemlendirir. Eğer sivilce yaralarını kurumuş ise muz kabuğu burada bulunan ölü derilerin yok olmasına fayda sağlar. Muz kabuğunun bu etkileri ile cildiniz artık olduğundan çok daha güzel bir görünümde olacaktır.

Kuru Ciltleri Nemlendirmede Muz Kabuğunun Faydası

Kuru ciltli olan insanlar bu durumdan oldukça muzdariptir. Sık sık deri dökülmesi cildin oldukça yaşlı ve hasarlı görünmesine sebep olur. Bu duruma ek cilt kuru olduğu için kızarıklık ve gerilme de görülür. İşte muz kabuğu cilde sürüldüğü zaman kuru cildin nemlenmesini sağlar. Belli bir süre cildinize uygulayacağınız muz kabuğu ciltte ki kuruluğu tamamen yok eder.

Cilt Üzerinde Oluşan Yara İzlerine Karşı Muz Kabuğunun Etkisi

Sadece sivilce izi değil her türlü yara izinin geçmesinde muz kabuğu ciddi rol oynar. Gerek sinek ısırıkları yüzünden olsun gerekse diğer sebeplerden oluşan yara izlerine karşı muz kabuğu savaşır. Ayrıca cilt üzerinde bulunan diğer cilt lekelerine karşı da savaşır.

Et Benler Ve Siğillere Muz Kabuğunun Etkileri

Et benleri ya da siğiller birçok kişinin kâbusudur. Görünüm açısından kötü bir görünüm veren siğil ve et benler muz kabuğu ile tedavi edilir. Muz kabuğunun en az bilinen bir etkisi et ben veya siğillerin yok olmasına destek vermesidir. Muz kabuğu özellikle cilt üzerinde bulunan siğillerin geçmesine etki eder.

Muz kabuğundan siğilin ya da et benin üstünü örtecek şekilde bir parça alın. Aldığınız bu parçayı siğil ya da et benin üzerine örtün ardından streç film ile kapatın. Bir gece boyunca bu muz kabuğunu siğil ya da et benin üzerinde tutun. Diğer sabah muz kabuğunu koyduğunuz eri bol su ile durulayın.

Et ben ya da siğil geçene kadar bu uygulamaya devam edin. Kısa bir süre sonra görünümünden hoşlanmadığınız et ben ya da siğiliniz yok olacaktır. Ve et ben ya da siğilin olduğu bölge artık daha güzel gözükecektir.

Göz Altı Morlukları, Şişliklerine Karşı Muz Kabuğunun Etkileri

Özellikle en çok kadınların şikâyetçi olduğu göz altı sorunları kişinin güzelliğini kötü yönde etkiler. Muz kabuğunu göz altınıza koyun ve 10 dakika bekletin. Muz kabuğu hem göz torbasının şişliğini alır hem de morarmaları ciddi oradan azaltır.

Muz Kabuğunun Dişler Üzerinde Etkisi

Güzellik sadece yüz olarak algılanmamalıdır. Dişler de bir kişinin güzel gözükmesinde oldukça etkilidir. Muz kabuğu dişler üzerinde oluşan tartalar ve diş sararmasına oldukça iyi gelir. Muz kabuğunu dişlerinizi fırçaladıktan sonra 3 dakika kadar dişlerinize sürtün. Bu uygulama direkt gözle görülür bir beyazlama sağlar ve tartarlar yok olur.

Muz Kabuğunun Tırnak Üzerinde Bulunan Etkileri

Güzellik az önce dediğimiz gibi sadece yüz ile sınırlı değildir. Yüz, diş gibi tırnaklar da güzellik konusunda oldukça etkilidir. Muz kabuğu tırnaklara sürüldüğü zaman tırnakların güçlenmesini ve tırnak diplerinde oluşan kuruluğun gitmesini sağlar.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA