SON DAKİKA

Replikler

Kusursuz bir cilde sahip kadınlardan güzellik sırları

Kusursuz bir cilde sahip kadınlardan güzellik sırları
Bu haber 11 Ekim 2020 - 19:08 'de eklendi ve 10 kez görüntülendi.

Kusursuz Bir Cilde Sahip Kadınlardan Güzellik Sırları

Geçmişten günümüze kadar insanoğlu her zaman zamana karşı yenik düşmüştür. Yaşımızın ilerlemesiyle birlikte hem mental hem de fiziksel olarak yaşanan değişimler kaçınılmaz oluyor. Dış görünüşümüz zamanla farklılaşır ve bu bazen olumsuz olarak değişim gösterebilir.

Dış görünüş ve fiziksel özellikler kadınlar için son derece önemlidir. Zamana karşı direnmek, daha diri kalmak ve güzel görünmek her kadının hayalidir.
Daha güzel ve kusursuz bir cilde sahip olmak için çeşitli bakım kremleri, yogalar ve spor programları kadınlar tarafından sıklıkla denenmektedir. Daha parlak bir görünüm, daha sıkı bir vücut için yapılması gereken kolay yöntemler vardır.

Bol Bol Su Tüketin

Hem sağlık açısından hem de cilt bakımı açısından suyun önemi çok fazladır. Günde minimum 2,5 litre su tüketimi çok önemlidir. Ciltte ki kırışıklığı, şişkinliği önler ve gözenekleri açar. Ayrıca su ile doğru bir şekilde saç bakımı yapılması ve yeterli seviyede su tüketimi daha gör ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar.

Güneş Kremi Kullanın

Yıl boyunca maruz kaldığımız güneş ışınları cildimizde lekeler oluşturur ve cildimizin rengini koyulaştırır. Bu etkilerden korunmak için dışarı çıkmadan önce mutlaka güneş kremi kullanın. Ayrıca güneş ışınları erken yaşlanmaya ve cilt kanserine neden olmaktadır. Bu yüzden cildinize uygun güneş kremlerini bulup kullanmanız gerekir.

Düzenli Uyuyun

Yetişkin bir insanın günlük uyku ihtiyacı 7 saattir. Düzenli uyku uyumak sizi gün içinde enerjik kılmaklar birlikte cildinizi dinlenmesine yardımcı olur. Düzensiz uyku özellikle gözaltı torbalarınızın şişmesine veya o bölgenin koyulaşmasına neden olur.

Spor Yapın

Gerek özel hayatımız gerekse de işimiz nedeniyle çok fazla hareketsiz kalabiliriz. Özellikle hamilelik sonrası dönemde vücudumuzun toparlanması için spor yapmamız son derece önemlidir. Spor yapmak kan dolaşımınızı arttırır, kolajen üretimi sağlar ve yaşlanmanızı geciktirir.

Kaslarınızın gevşemesiyle yüzünüzde oluşan ifade çizgileri kaybolur. Stres seviyenizi düşürür ve yüzünüzde veya diğer bölgelerde sivilce oluşumunu önler.
Gün içinde cildinizin maruz kaldığı sigara dumanı, kirli hava, duş jeli gibi şeyler cildinizde kir birikimine neden olur. Spor yaparak vücudunuzun terlemesine ve gözeneklerin açılmasına imkân verebilirsiniz. Bu sayede cildiniz nefes alıp ve arınır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA