SON DAKİKA

Replikler

Kombuça nedir? cilt bakımında ne işe yarar?

Kombuça nedir? cilt bakımında ne işe yarar?
Bu haber 11 Ekim 2020 - 19:05 'de eklendi ve 7 kez görüntülendi.

Kombuça Nedir? Cilt Bakımında Ne İşe Yarar?

Kombuça içinde antioksidan, vitamin, amino asit ve enzim bulunduran gaz miktarı hafif bir çaydır. Doğal bir probiotik olan kombuça bakteri ve enzimlerle fermente edilir. Birçok kişi tarafından gün içinde kullanılırken tıp dünyasın da bile kullanılıyor. Fermente işlemi ile elde edilen kombuça köpük içeren sağlıklı bir içecektir. İçeriğinde ki bakteriler fermente işlemi sırasında şekeri emer.

Kombuça organları zehirli maddelerden temizler, sindirim sistemine iyi gelir. Ayrıca kişiye enerji verir, kilo vermeye yardımcı olur. Fakat görünümünden ötürü birçok insan tarafından tercih edilmez. Tercih eden kısım genelde daha çok kadınlardır. Çünkü kombuça hem zayıflatır hem de cilt üzerinde de birçok fayda gösterir.

Kombuçanın Cilde Faydaları Nelerdir?

Cildimiz hepimiz için önemlidir. Cildimizi beslemek için kombuça çok etklili bir yöntem olacaktır. Çünkü kombuça; cildi besler, yeniler, kırışıkların gitmesine fayda sağlar. İçinde bulundurduğu enzim ve probiotik cildi yeniler ve cilde bakım yapar.

Kombuça Cilde Nasıl Uygulanır?

Kombuçanın cilde faydasından yararlanmak için kullanabileceğiniz yöntem asla direkt yüze sürmek olmamalı. Çünkü kombuça içinde asit bulundurur. Bu asit yüzünde alerjik reaksiyona sebep olabilir. Ciltte kızarıklık, kaşıntı, cilt üzerinde şişme ya da dökülme gibi yan etkiler yapar. Yüze direkt olarak sürmek yerine içinde kombuça bulunduran cilt ürünlerini kullanmalısınız.

Ne Tür Cilt Bakım Ürünlerinde Kombuça Bulunur?

Kombuça genel olarak yaşlılık karşıtı kremlerde kullanılıyor. Çünkü kombuça hem cildi yeniler hem de cildi besler. İçeriğinde kombuça bulunan yaşlılık karşıtı bir kremi sabahları cildini temizledikten sonra kullanmalısın. Yüzüne kullanabileceğin gibi boyun bölgesinde ki kırışan yerlere de uygulayabilirsin.

Eğer yüzünde cilt lekeleri mevcutsa yine içinde kombuça bulunan serum kullanabilirsin. Düzenli olarak kullandığın zaman etkisini görürsün. Cilt lekelerin azalır ve yüzünde ton eşitsizliği varsa ton eşitliği de sağlar. Olası cilt lekelerine karşı cildini daha dirençli hale getirir. Eğer serum ya da yaşlılık karşıtı krem kullanmayı tercih etmezsen, yüz maskesi kullanabilirsin. İçinde kombuça olan yüz maskesi hem yüzüne bakım yapar hem de nemlendirir. Yaşlılık belirtilerin bile önüne geçer.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA