SON DAKİKA

Replikler

Kalıcı ve doğal güzellik için doğru cilt temizleme rutini

Kalıcı ve doğal güzellik için doğru cilt temizleme rutini
Bu haber 11 Ekim 2020 - 18:57 'de eklendi ve 4 kez görüntülendi.

Kalıcı ve Doğal Güzellik İçin Doğru Cilt Temizleme Rutini

Koşuluz şartsız kadınlar olarak hepimiz daima güzel olmayı isteriz. Bunun için birçok uygulamalar yaparız. Makyaj yapmak olsun estetik olsun hepsini birçoğumuz deneriz. Fakat makyaj kalıcı bir güzellik sağlamaz. Estetik ise hem doğa değil hem de pahalı olduğu için birçok kadın yaptıramıyor. Ki zaten bunların hepsi bir yana kalıcı ve doğal bir güzellik elde etmek oldukça basit.

Tek yöntem düzenli bir şekilde cilt temizliği yapmaktır. Cilt temizliğini adeta el ve saç yıkamak gibi düşünün. Yıkanmayan eller ve saçlar oldukça pis bir görünüme sebep olurken ayrıca eller de birçok mikrop barınır. Yüzümüz de aynı böyledir.

Gün içinde hatta gece yatarken bile cildimize tozlar yapışır, bunun dışında yapılan makyajlarda iyi çıkartılmaz ise cilt güzelliği bir yana birçok cilt sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Biz de sizlere kalıcı ve doğal olacak ve en doğru şekilde cilt temizleme nasıl yapılır onu anlatacağız.

Kalıcı Ve Doğru Cilt Temizliğinde Bilinmesi Gereken

Cildinizi temizleyerek iyi bir şey yapsanız dahi aşırıya kaçtığınız zaman cilt zarar da görebilir. Gün içinde çok sık bir şekilde cilt yıkamak cildin doğal dengesini bozabilir. O yüzden eğer makyaj yapacaksanız günde 3 kere makyaj yapmayacaksanız ise günde 2 kere cilt temizliği yapmanız yeterli olacaktır.

Cildinize yaptığınız temizleme işlemlerinin kalıcı olmasını istiyor iseniz düzenli yapmanız gerektiğini asla unutmayın. Yani iki gün yapıp üç gün yapmadığınız taktirde kalıcı bir güzellik elde edemezsiniz. Aksine cildiniz bu durum uyum sağlayamaz ve sivilce ya da kuruluk gibi sorunlar ortaya çıkar. Ayrıca kalıcı ve doğal güzellik elde ettiren cilt temizliği rutinini de makyaj öncesi temizliğin öneminden de bahsedeceğiz.

Sabah Doğru Ve Etkili Cilt Temizliği

Birçoğumuz sabahları kalktığı zaman yüzünü sadece su ile yıkar. Bu oldukça yanlıştır. Çünkü gece bile havada bulunan toz ve kirler cildimize yapışır ki gece cildimiz normalden daha fazla yağlanır. Bu yağlanma ve kir sadece yüze bir su çarpmak ile geçmez. Önce cildinizi ılık su ile durulayın. Su ne sıcak olsun ne de soğuk ılık olması en makulüdür. Cildinizi su ile duruladıktan sonra cilt tipinize uygun cilt temizleme jeli veya sabun ile yüzünüzü güzelce temizleyin.

Bu esnada boyun bölgesine de hafifçe inin. Boyun bölgesinin fazla kirli kalması ve özellikle fondöten gibi bir ürünü boynunuza da kullanıyorsanız kesinlikle bunu yapın. Çünkü boyun bölgesinde siyah nokta veya sivilce oluşur ise yüz bölgesine atlayabilir.

Cildinizi temizledikten sonra aşırıya kaçmadan cildinize nemlendirici sürün. Nemlendirici sürme sebebiniz cildinizi yıkadığınız için gözeneklerin açılması. Açılan gözeneklere direk toz girebilir. Fakat nemlendirici toz girmesini engeller.

Makyaj Öncesi Cilt Temizliği Cilt Temizleme Rutininde Önemi

Makyaj öncesi cildin temizlenmesinin aslında makyajın daha iyi tutmasını sağlamaktan daha önemli sebebi vardır. Bu sebep; makyaj öncesi temizlenmeyen cildi, makyaj malzemeleri ile birlikte ciltte bulunan kir işler.

Bu durumda en çok ciltte sivilce oluşumuna sebep olur. Bizler bu sivilceyi fondötenin yaptığını düşünürüz fakat tam öyle değildir. Dediğimiz gibi makyaj öncesi cilt temizlememek cilt sorununa yol açar. Bu da maalesef cilt temizleme rutininizde kalıcı ve doğal bir güzellik vermez.

Gece Yatmadan Önce Cildin Kalıcı Ve Doğal Görünmesini Sağlayan Cilt Temizleme İşlemi

Cildinizi gece yatmadan önce temizlemeniz hem makyajınız varsa onu çıkartır hem de bütün gün yüzünüzde oluşan kiri yok eder. Gece yatmadan önce yapılan cilt temizleme rutini oldukça önemli bir rol oynar. Hem cildiniz bütün günün yorgunluğunu atar hem de temizlenir.

Cildinizi cilt tipinize uygun sabun ya da temizleme jeli ile güzelce yıkayın. Ardından cildinize yaşlanma karşıtı gibi kremleriniz var ise sürün. Eğer böyle bir krem kullanmayacak iseniz nemlendiricinizi sürün.

Haftada bir ya da iki kere cildinize göre aldığınız maskeyi uygulayın. Bu maske daha çok cildi besleyen siyah nokta ve sivilce karşıtı bir maske olursa iyi olur. Fakat dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Aldığınız maske cilt tipinize uygun olmalıdır. Ayrıca nemlendiricinizin de cildinize uygun olması lazım. Eğer oldukça yağlı bir cildiniz var ise nemlendiriciyi yüzünüze fazla fazla sürmeyin. Yüzünüz zaten yağlı olduğu için fazla miktarda nemlendirici yağı artırır.

Eğer cildiniz yağlı bir cilt ise gün içinde bir peçete ile hafifçe yüzünüzü silerek fazla yağın alın. Cildiniz kuru ise mutlaka gün içinde cildinize güneş kremi uygulayın

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA