SON DAKİKA

Replikler

Yoğun şehir hayatına saç bakımını nasıl sığdırırız?

Yoğun şehir hayatına saç bakımını nasıl sığdırırız?
Bu haber 10 Ekim 2020 - 15:24 'de eklendi ve 13 kez görüntülendi.

Yoğun Şehir Hayatına Saç Bakımını Nasıl Sığdırırız?

Yoğun bir tempo içerisinde zamanım geçmesi ile saçlar güzelliğini yavaş yavaş yitirebilir. Özellikle de iş hayatında aktif bir şekilde yer alan kadınlar, saç bakımı konusu ile ilgili çeşitli zorluklar yaşar. Eğer aktif şehir hayatına saç bakımını sığdırmak istiyorsanız sunulan tavsiyeleri harfiyen yerine getirmelisiniz. Öncelikli olarak saçınızı çok iyi tanımanız gerekir. Saç bakımına geçiş yapmadan önce sizlere önerilecek çeşitli saç bakım ritüelleri konusunda dikkatli olmanız gerekir.

Saç Bakımına Nasıl Başlanmalı?

Saçın güzel ve sağlıklı olabilmesinin şartlarından biride saç derisinin sağlıklı olmasıdır. Öyle ise saç köklerinden başlamak gerekir. Saç derisine peeling uygulayarak cildin fazla sebumdan arındırılması gerekir. Böylelikle saç derisi nefes alır.

Bazı kişiler, hızlı saç uzatma yöntemleri olarak saçın sık sık yıkanması gerektiğini düşünür. Birçok kişi, sağlıklı saçları açısından seyrek saçı yıkamanın tercih edilmesi gerektiğini düşünür. Oysaki önemli olan saçın hem temiz hem de sağlıklı kalabilmesidir. Bu iki faktörün aynı anda bulunması ise çeşitli uygulamalar aracılığı ile mümkün olabilmektedir.

Saçları Sıcak Suyla Yıkamak Zararlı Mıdır?

En ideal yöntem saçların ılık su ile yıkanmasıdır. Üstelik yıkanırken masaj uygulanıyorsa saçlar gerçekten canlı olur. Eğer ki saçlar çok sıcak su ile yıkanırsa saç derisindeki yağ oranı azalacaktır. Fakat 15 günde bir saçlar çok sıcak su ile yıkanabilir. Saçların soğuk su ile yıkanılması, saç derisindeki kan dolaşımı ile hücrelere akış şeklinde seyreden oksijen artış göstereceğinden saçlar sağlıklı kalır.

Saç Bakımı Gerekli Mi?

Saçların canlı bir görünüme kavuşması amacıyla saçı besleyen yağlar kullanımı oldukça önemlidir. Yıpranmış, çatallaşmış, kırılmış, hasar görmüş, kuru saçlar açısından saç bakım yağı kurtarıcı olabilir. Pratik kullanım açısından durulanmayan ürünleri seçebilir. Fakat yoğun şehir hayatında vakit bulmak zor ise yıkanma esnasında kullanılabilecek ürünlerin tercih edilmesi mantıklı bir seçenek olacaktır. Bu konuda birçok kişinin favorisi ise genel itibariyle ultime saç bakım yağıdır.

Saç Boyası

Saç bakımı ve tüylü ellerinden en önemlisi tabii ki de saç boyasıdır. Çünkü yoğun geçen günler içerisinde saçın dayanması zor olacağı için saç boyası saçın koruyucu kalelerinden biri olma özelliğini taşımaktadır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA