SON DAKİKA

Replikler

Yaz aylarında yumuşak ve parlak saçlar için bakım önerileri

Yaz aylarında yumuşak ve parlak saçlar için bakım önerileri
Bu haber 10 Ekim 2020 - 15:13 'de eklendi ve 9 kez görüntülendi.

Yaz Aylarında Yumuşak ve Parlak Saçlar İçin Bakım Önerileri

Yaz ayları herkes tarafından çok sevilse de pek çok parlak ve yumuşak saçlar için tam bir kabul olabilmektedir. Yaz aylarında sıkça denize girilmesi, şiddetli güneş ışınlarına ve sahildeki tozlara maruz kalınması saçların yıpranmasına ve kurumasına sebep olmaktadır. Tuzlu deniz suyu ya da klorlu havuz suyuna sıkça maruz kalan saç dipleri kurur. Bunun üzerinde güneş ışınlarının ve tozun etkileri de eklenince saç diplerinin kurumasına saç uçları da eşlik eder ve sonuç olarak kuru, sert, yıpranmış saçlar ortaya çıkar. Bu durumu engellemek için saç bakımı büyük önem arz eder. Yaz tatili boyunca çoğu zaman kuaförlerde saç bakımı yaptırmak mümkün değildir. Bu gibi durumlarda tatil sırasında evde uygulanabilecek yöntemlere ihtiyaç duyulur. Son derece pratik bu yöntemler birçok durumda hayat kurtarıcı olmaktadır.

Yumuşak ve Parlak Saçlar İçin Nemlendirme

Saçların yaz ayları boyunca nemlendirilmesi çok önemlidir. Çevresel faktörler ile kuruyan saçlar nem dengesinin kaybeder. Bu durum öncelikle saç diplerinin daha sonra da saç uçlarının yıpranmasına sebep olur. Kurumuş ve yıpranmış saçlar da cansız ve sert bir hal alır. Bunun engellenmesi için saçların düzenli olarak nemlendirilmesi çok önemlidir. Özellikle deniz ve havuzdan çıktıktan sonra zaman kaybetmeden yumuşak su ile saçların güzelce yıkanması gerekir. Bu yıkama sırasında mümkünse hafif ve nemlendirici etkili şampuanların kullanılması saçın nemini kaybetmemesi için son derece etkili olmaktadır. Yıkama sırasında şampuan kullanılamayan durumlarda da akşam ilk iş olarak saçların önce şampuan ile daha sonra da saç kremi ile masaj yaparak yıkanması gerekir.

Güneşin Zararlı Etkilerinden Korunun

Güneşin cilde ve hayati fonksiyonlara bilinen etkileri son derece fazladır. Özellikle yaz aylarında çok şiddetli olan güneş ışınları etkili oldukları saatlerde hem cilde hem de saçlara zarar vermektedir. Saçların uzun süre güneş ışınlarına maruz kalması saç diplerinde ve saç uçlarında kurumalara yol açar. Buna bağlı olarak da saçlar sertleşir ve parlaklığını kaybeder. Bu durumun etkilerinden korunmak için güneşe çıkılan saatlerde saçları koruyacak bir şapka kullanımı son derece etkili bir çözüm olacaktır.

Saçlarınıza Düzenli Bakım Uygulayın

Saçlarına normal dönemlerde düzenli bakım uygulayan kişilerin güçlü saçları bu gibi durumlara daha dayanıklı olmaktadır. Genellikle saç kuruduktan sonra yapılan uygulamalar düzenli yapılan uygulamalara göre çok daha az etkili olmaktadır. Bu nedenle saçların normal dönemlerde bakımlı olması yaz dönemine bir adım avantajlı girilmesini sağlamaktadır. Saç bakım ürünlerinin başında da saçı bir yandan nemlendirirken diğer yandan besleyen bitkisel yağlar gelmektedir. Bu yağlar farklı saç bakım ürünlerinin içinde bulunurken aynı zamanda direkt olarak da saça uygulanabilir. Kişilerin saç tipine en uygun ürünü bularak düzenli kullanmaları son derece önemlidir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA