SON DAKİKA

Replikler

Termal su ile cilt bakımı

Termal su ile cilt bakımı
Bu haber 10 Ekim 2020 - 15:30 'de eklendi ve 10 kez görüntülendi.

Termal Su ile Cilt Bakımı

İçeriğinde cildin ihtiyaç duyduğu birçok minerali barındıran termal suların kökeni kaplıcalardır. Termal su ile hemen hemen benzer özellikleri taşıyan sıvılar ise maden suları ve doğal kaynak sularıdır. Yalnız bu iki sıvıyla termal suların farkı; termal suların sıcak bir şekilde yeraltından çıkmasıdır. Bu özelliği nedeniyle oldukça çeşitli bir mineral ağına sahiptir. Aynı şekilde termal suların içeriğindeki maddelerin miktarı ve türü; kaplıcaların bulunduğu bölgeye göre değişkenlik göstermektedir.

Termal Suların Cilde Faydaları

  • Cildin gözeneklerini açarak toksinlerin dışarı atılmasını kolaylaştırır.
  • Cildi yumuşatarak pürüzlülüğü giderir.
  • Cilt altındaki kılcal damarlarda kan akışını hızlandırır.
  • Ödemin atılmasına yardımcı olur.
  • Cildi ölü derilerden arındırır.
  • Cildin nem dengesini sağlar.
  • Kırışıklıkları azaltır.
  • Cildin kolajen üretimini destekler.
  • Selüliti azaltır.

Termal su ile cilt bakımı yapmak için imkanlar elverirse kaplıca alanına gidip termal su banyosu yapmak cilde çok daha iyi bir şekilde fayda sağlar. Ayrıca buradan alınan killer termal sularla karıştırılıp cilde sürülürse ciltte detoks bombası etkisi yaratır. Fakat kaplıca alanına gidilmezse piyasada sıkça bulunan, spreylere havasız bir şekilde sıkıştırılmış termal sular da kullanılabilir.

Tonik Olarak Termal Su Kullanımı

Termal su içeriğinde bulunan mineraller ile kuru ciltlere nemlilik getirmektedir. Ayrıca hassas ciltlerde büyük oranda rahatlama sağlamaktadır. Bu yüzden yüz temizliği günde 2 defa yapıldıktan sonra sprey termal sular yüze sıkılmalıdır. Böylece nem kuru ve hassas cilt konumundan uzaklaşacak ve daha sağlıklı bir görünüm elde edilecektir.

Makyaj Yardımcısı Olarak Termal Su Kullanımı

Makyaj öncesi cilde sıkılan termal su makyajın ciltte sabitlenerek kalıcı olmasını sağlar. Makyaj sonrası cilde sıkılan termal su cildin parlama karşıtı bir hâle girmesini sağlar. Bu yüzden her iki aşamada da termal su spreyi kullanılmalıdır.

Maske Olarak Termal Su Kullanımı

1 tatlı kaşığı kil içerisine termal su katılır. Karıştırıldıktan sonra cilde sürülür ve 15 dakika sonra cilt durulanır. Bu maskenin haftada bir kullanılmasıyla özellikle cilt lekelerinin önüne geçilir. Ayrıca bu maske ilk kullanımdan itibaren gözle görülür bir etki göstermektedir. Eğer maskeyi yapacak kişi yağlı bir cilde sahipse bu karışımın içerisine 3-4 damla limon sıkabilir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA