SON DAKİKA

Replikler

Sürekli ihtiyaç duyacağınız saç bakım sırları

Sürekli ihtiyaç duyacağınız saç bakım sırları
Bu haber 10 Ekim 2020 - 14:58 'de eklendi ve 9 kez görüntülendi.

Sürekli İhtiyaç Duyacağınız Saç Bakım Sırları

Saç bakımı bilhassa kadınların önem verdiği bir mevzu olsa da toplumda hemen hemen her kesimde önemsenmeye başlayan konular arasında yerini almaktadır. Bazı dönemlerde saçlar dış etkilere bağlı olarak yıpranabilmektedir. Bu dış etkiler; yazın sıcak günlerde, yoğun etkisiyle güneş ışınları ve sahillerdeki toz, kum benzer biçimde ortaya çıkan faktörlerdir.

Bu etkilerin neticeleri olarak saç ve saç dipleri kurur, yıpranır. Bu durumun önüne geçmek ve yaz aylarında saçın maruz kalmış olduğu dış etkilerden en az seviyelerde etkilenmesini sağlamak için saçlara belirli zamanlarda ve düzenli olarak bakım yapmak fazlaca önemlidir. Yapılan her düzenli bakım, saçın direnci daha da yüksek tutmaktadır.

Avokado Sayesinde Yıpranmayan Saçlar

Kişinin saçlarının bakımlı olabilmesi için saç diplerinin ve saç uçlarının birlikte, komple beslenmesi gerekmektedir. Saç uçlarının ne kadar canlı ve sağlam olacağı, saç diplerinin ne kadar sağlıklı olduğu ile de en direk bağlantılıdır. Hem saç diplerine aynı zamanda saç uçlarına gereken bakımın yapılması adına kullanılan pek fazlaca kozmetik ürün bulunmaktadır.

Avokado yağı da sıkça kullanılan yağlardan biridir. Avokado yağı, diğer saç bakım yağlarında olduğu benzer biçimde üstün nemlendirme özelliğine sahiptir. Derinin bütün bölümlerinde olduğu benzer biçimde saç diplerinde de nem dengesinin korunması bu bölgenin sağlıklı olması için en mühim parametrelerden biridir.
Saçların zor şartlar altında kalmış olduğu ve rahat yıprandığı dönemlerde akşamları saçınıza masaja yaparak avokado yağını uygulayın ve peşinden durulayın. Bu halde saçınızın yıpranmasını engellersiniz.

Zeytinyağı ile Saç Bakımı

Zeytinyağı da hem saçı besleyen aynı zamanda ıslaklık başka bir deyişle yağ dengesini sağlayan, yağların da başlangıcında gelmektedir. Zeytinyağını en bariz özelliği üstün nemlendirme kabiliyetidir. Cildin birçok noktasında nemlendirme amacıyla kullanılan zeytinyağı saç diplerini ve uçlarını nemlendirme hususunda da önemli derecede etkilidir.

Zeytinyağı uygulamasını saça doğrudan olarak yapmak mümkündür sadece bunun için kullanılan zeytinyağının düşük asit değerini bulundurması gerekmektedir. Aksi takdirde cildin pH dengesini bozabilmekte ve istenen etkiyi yaratmamaktadır.

Zeytinyağını saça uyguladıktan sonrasında kısa bir müddet masaj yapmak ve 20 dakika bekletmek yeterlidir. Çok kısa bir süre zarfında saçlarınızı her gün koruyabilirsiniz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA