SON DAKİKA

Replikler

Saçları besleyen ve hızlı uzatan öneriler

Saçları besleyen ve hızlı uzatan öneriler
Bu haber 09 Ekim 2020 - 11:41 'de eklendi ve 9 kez görüntülendi.

Saçları Besleyen ve Hızlı Uzatan Öneriler

Daha hızlı uzayan ve daha gür saçlar pek çok kişinin hayalidir. Bu durumun gerçekleşebilmesi için saçların ve saç diplerinin güçlü olması son derece önemlidir. Bazı durumlarda saçların yeterli seviyede beslenememesi, çevresel faktörler gibi etkilerle saçlar bakımsız kalırlar ve saç dipleri güçsüzleşerek saçların seyrekleşmesine sebep olur. Bu gibi durumlarda düzenli yapılan saç bakımı ön plana çıkmaktadır. Bu saç bakımı için sürekli kuaföre gitmeye gerek yoktur. Birkaç pratik formülle evde de saç bakımı uygulamak son derece kolay olmaktadır. Aynı zamanda kullanılan ürünler tamamen bitkisel olduğu için herhangi bir zararı da bulunmamaktadır. Burada en önemli nokta bitkisel ürünleri talimatlara uygun ve düzenli olarak kullanılmasıdır. Tek seferde etki etmeyen bu ürünler belirli süre düzenli kullanılmalıdır.

Saç Köklerini Güçlendiren Badem Yağı

Badem yağı vücuttaki saç ve kıl köklerini güçlendirme özelliği ile bilinmektedir. Saçın dışında vücudun farklı noktalarında da kullanılan bu yağ saçlar üzerinde son derece etkilidir. Düzenli kullanım sonucunda saç diplerinin güçlendiği, seyrek saçların daha sık hale geldiği ve saçların güçlendiği bilinmektedir. Bu etkileri elde etmek için badem yağını saça direkt olarak uygulamak mümkündür. Yoğun bir yağ olan badem yağının çok fazla miktarlarda uygulanmaması gerekir. Yağ saça masaj yaparak yavaşça uygulanır. Ardından yaklaşık 30 dakika beklemek yeterlidir. Badem yağının saçtan arındırılması çok önemlidir çünkü yoğun bir yağ olan badem yağını arındırmak için aşırı sıcak su kullanmak saça zarar verir. Saçı yıkarken hafif ve saçı yıpratmayan saç bakım ürünleri kullanılmalıdır. Badem yağını direkt saça uygulamak istemeyen kişiler badem yağı içerikli saç kremleri ya da benzeri saç bakım ürünlerini piyasada bulabilirler. Bu ürünlerde en önemli nokta üretici firmanın güvenilirliğidir. Badem yağının etkilerine göre haftada 1 ya da 2 kez yapılması uygundur. Haftada 3 kereden fazla uygulanması önerilmez.

Hızlı Saç Uzatmak İçin İpuçları

Hızlı saç uzatmak için saçların beslenmesi kadar kişinin beslenmesi de önemlidir. Öyle ki saç kökleri besin kaynaklarının büyük kısmını kişinin damarlarından almaktadır. Bu nedenle kişinin beslenme şekli saç sağlığı için son derece kritiktir. Düzenli beslenmenin dışında tabi ki saça yapılan bakımlar da kritik öneme sahiptir. Bu doğrultuda soğan maskesi en çok öne çıkan bakım ürünüdür. Her ne kadar soğan kötü kokusu sebebiyle tercih edilmese de zengin sülfür içeriğiyle saçı çok iyi besler ve uzamasına yardımcı olur. Soğan suyunun olumlu etkileri kanıtlanmıştır ve bugün pek çok uzman tarafından önerilmektedir. Soğan suyunun kokusunun iyice uzaklaşması için akşamları yatmadan önce uygulanması üzerine güzelce duş alarak saçların yıkanması ve gece boyunca saçların havalandırılması önerilmektedir. Bu uygulamayı yapan kişiler sabahları çok rahatsız edici bir soğan kokusuyla karşılaşmazlar.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA