SON DAKİKA

Replikler

Renkli banyolar için dekorasyon önerileri

Renkli banyolar için dekorasyon önerileri
Bu haber 08 Ekim 2020 - 16:32 'de eklendi ve 3 kez görüntülendi.

Renkli Banyolar İçin Dekorasyon Önerileri

Banyo bir evde hijyen açısından en önemli yerdir. Banyoda yaptığımız dekorasyon şekilleri banyo kullanımı kolaylaştıracağı gibi zorluk da çıkarabilir. Fakat bundan önce ilk olan banyonun rengidir. Bir banyoda fayansların, dolapların, duvarın hatta duşa kabinin pervaz diye adlandırılan kısımlarının rengi dahi önemlidir. Banyonun rengi banyoyu aydınlık, karanlık ya da karışık gösterebilir. Banyonun renginden ötürü karışıklık genelde renkli banyolarda oluşur. Dolapların, duvarların renkli olması uygulanan yanlış dekorasyon teknikleri karışık gözükeceği gibi oldukça modern de gözükebilir. İşte biz de sizlere renkli banyonuz var ise ya da renkli bir banyon elde etmek istiyorsanız dekorasyon önerileri vereceğiz.

Renkli Banyolarda Aydınlatma İçin Kullanılacak Dekorasyon Önerisi

Eğer banyo fayansları, duvarınız ve dolaplarınız renkli ise aydınlatmayı mutlaka beyaz renkte kullanmanız lazım. Sarı ve loş bir aydınlatma hoş durmaz ve oldukça göz yorucu bir hale gelir. Bunun sebebi renkli fayans ve dolap ya da duvarın renginin ışık ile ters düşmesidir. Banyoda bulunan renkler loş ışık yüzünden tam olarak belli olmaz, olduğundan daha farklı renkte gözükür. Fakat beyaz bir ışık renklerin olduğu gibi gözükmesini sağlayacağı için gözünüzü yormaz.

Renkli Banyolarda Halı Ve Paspas İçin Dekorasyon Önerisi

Renkli banyo dekorasyonun da yapılan hatalardan birisi halı ve paspas seçimidir. Renkli bir banyonuz var ise kesinlikle sade renkte bir halı ya da paspas seçmelisiniz. Üzerinde resimler ya da desenler olmayan düz sade bir seçimde bulunun. Mesela beyaz renkte ya da banyonuzun renklerine uygun soft renkte küçük bir paspas oldukça ideal bir tercih olur. Büyük bir paspas ya da halı seçimi banyo renkli olacağı için banyoyu küçük gösterebilir. Bundan ötürü küçük boyutta halı ya da paspas almalısınız.

Renkli Banyolarda Diğer Eşyalar Konusunda Dekorasyon Önerileri

Diğer eşyalar dediğimiz eşyalar; diş fırçalığı, sabunluk, havluluk ve benzeri eşyalardır. Bütün bu eşyalarda olabildiğince sade olmalısınız. Bunun sebebi, banyonuz zaten renkli olduğu için yine renkli eşyalar seçerseniz renk kargaşası oluşur. Tek renk kullanacağınız eşyalar banyoda renkli olan yerlerin daha ön planda olmasını sağlar. Böylelikle renk kargaşasından kurtulur renkli sade ve şık bir banyoya sahip olmuş olursunuz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA