SON DAKİKA

Replikler

Mutlaka kullanmanız gereken bitkisel saç bakım yağları

Mutlaka kullanmanız gereken bitkisel saç bakım yağları
Bu haber 08 Ekim 2020 - 16:13 'de eklendi ve 3 kez görüntülendi.

Mutlaka Kullanmanız Gereken Bitkisel Saç Bakım Yağları

Saç bakımı özellikle kadınların önem verdiği bir konu olsa da toplumda hemen hemen her kesimde önemsenmeye başlayan konulardandır. Saç bakım amacıyla piyasada pek çok ürün olsa da birçok kişi doğal ve bitkisel ürünleri tercih etmek istemektedir. Piyasada ki ürünlerin bazı kişilere pahalı gelmesi bazı kişilere de güven vermemesi sebebiyle doğal ürünlerin etkilerinden faydalanmak mantıksız değildir. Piyasada satılan ürünlerin de ana bileşenleri saç bakımında kullanılan saç bakım yağlarıdır. Saç bakımında yağların kullanımı son derece önemlidir çünkü gerek saç köklerinin gerek saç uçlarının beslenmesi için bitkisel yağlar son derece kritik bir rol üstlenmektedir. Saç bakımında kullanılan bitkisel yağlar farklı özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı

Uzun yıllardır bilinen ve kullanılan yağlardan biri olan Hindistan cevizi yağı özellikle daha yumuşak ve canlı saçlar elde etmekte son derece başarılır. Saçlarını sert, kuru ve mat görünümünden şikayetçi olanların tercih edebileceği Hindistan cevizi yağı son derece etkili bir şekilde saçlara parlak bir görünüm kazandırmanın yanında saç diplerini besler ve saçların yumuşak hale gelmesini sağlar. Hindistan cevizi yağı bu faydaları sebebiyle pek çok kozmetik saç bakım ürününde de kullanılmaktadır. Kozmetik ürünlerini kullanmak istemeyenler yağı direkt olarak kullanabilirler.

Çörek Otu Yağı

Çörek otu yağı saç diplerine olan güçlendirici etkisi ile bilinmektedir. Daha sağlıklı saç dipleri elde edilmesini sağlar ve saç diplerini besler. Bu sayede seyrek saçlara ve güçsüz saç diplerine sahip kişiler için son derece etkili bir çözümdür. Saç diplerindeki nem dengesini sağlamasının yanında saç diplerinin beslenmesi için gereken mineralleri de sağlar. Saça direkt olarak tek başına uygulanabileceği gibi farklı yağlarla karıştırılarak da uygulanması mümkündür.

Zeytinyağı

Saç bakım yağlarından bahsedip de zeytinyağını atlamak olmaz. Cilt bakımında cildin nemlendirilmesi için kullanıldığı gibi saç diplerinde ve saç uçlarında da nem dengesinin sağlanmasında son derece etkili bir çözümdür. Çok uzun yıllardır doğal nemlendirici olarak kullanılan bu yağ saç diplerindeki nem dengesini sağlayarak saç köklerinin daha sağlıklı ve güçlü hale gelmesini sağlar. Kullanımında dikkat edilecek en önemli husus kullanılan zeytinyağının pH seviyesidir. Asidik yağlar saç derisinde istenen olumlu etkileri oluşturamayacağından kullanılan yağın pH seviyesi büyük önem arz eder.

Argan Yağı

Argan yağı özellikle son dönemlerde saç bakım ürünlerinde büyük paya sahiptir. Saça birçok faydası bulunan yağın en bilinen faydası saçların parlak ve canlı görünmesini sağlamasıdır. Özellikle yıpranmış, cansız ve kuru görünen saçlarda sadece saç diplerini onarmakla kalmıyor saç uçlarını da son derece etkili bir şekilde canlandırıyor. Özellikle saç uzatma aşamasında saçlarının kırılmasından ve yıpranmasından şikayetçi olan kişiler argan yağı kullanarak bu durumun önüne geçebilirler.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA