SON DAKİKA

Replikler

Mutfak çekmecelerini bölmek için ipuçları

Mutfak çekmecelerini bölmek için ipuçları
Bu haber 08 Ekim 2020 - 16:09 'de eklendi ve 18 kez görüntülendi.

Mutfak Çekmecelerini Bölmek İçin İpuçları

Dağınık bir mutfak çekmecesi oldukça kötü bir görünüm elde edeceği gibi mutfakta iş kolaylığını oldukça zorlar. Çekmece içinde bulunan kaşık olsun kepçe olsun her şeyin bulunmasını zorlar. Hele ki bütün araç gereçler iç içe geçmiş ise bu durum çok daha kötü olabilir. Bu karışıklığın önüne geçebilir ve işinizi oldukça kolaylaştırabilirsiniz. İşte sizlere şimdi mutfak çekmecelerini bölmek için ipuçları vereceğiz.

Çekmece Düzenleyiciler İle Çekmece Bölümü Düzenleme

Birçok yerden bulabileceğiniz düzenleyiciler ile çekmeceleri düzenleyebilir ve karışıklıktan kurtulabilirsiniz. Düzenleyici ile kaşık, çatal ve diğer her araç gereci ayrı bölmelere koyup işinizi çok daha fazla kolaylaştırabilirsiniz.

Geçmeli Bölme Aparatları İle Mutfak Çekmecesi Düzenleme

Genelde en çok zücaciyelerden bulabileceğiniz birbirine geçmeli bölme aparatları ile mutfak çekmecenizi düzenleyebilirsiniz. Fakat dolabın altına kaşık ve benzeri araçları ıslak koyma durumundan dolabın kabarmaması için bir streç film serin.

Evde Kendinizi Yapabileceği Mutfak Çekmece Bölmesi İle Çekmece Düzenleme

Eğer hazır bir çekmece düzenleyicisine para vermek istemiyorsanız kendiniz bunu yapabilirsiniz. Hatta çekmecede görmek istediğiniz düzenleyicinin rengine bile karar verebilirsiniz.

Mukavva Ve Streç Film İle Mutfak Çekmecesi Düzenlemek

Şu an okuduğunuz zaman bu iki malzeme size çok garip gelse de oldukça mantıklı bir yöntemdir. Anlatacağımız bu yöntemi evde kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz. Çekmecenizin içine sığacak şekilde bir mukavvayı kesin.

Kestikten sonra mukavvanın rengini isterseniz boyayın. Boyadığınız taktirde gözünüze çok daha hoş görünecektir. Mukavvayı boyadıktan sonra streç filmi Mukavvanın üstüne baloncuk kalmayacak şekilde mukavvanın alt kısmından gelecek şekilde sarın. Streç film mukavvanın üstüne yapışmayacağı için mukavvanın arka tarafından streç filmi zımbalayın.
Streç filmde ki amaç çekmeceye koyacağınız mutfak malzemelerinin ıslak olması halinde boyanın akmaması ve mukavvanın kabarmaması içindir. Zımbalama işini de bitirince kaç çekmecede bulunan mutfak eşyaları için streç filmin üstüne bölmeler çizin.

Mesela kaşıkları koyacağınız yer için bir bölme, çatalları koymak için ise farklı bir bölme çizin. Bu bölmeleri çizdikten sonra bölmeleri ayırmak için çekmecenin üstüne dokunmayacağı şekilde biraz uzun mukavvalar kesin.

Bu mukavvaları da istediğiniz renge boyayın ve kurumasını bekleyin. Bu kestiğiniz parçalar streç film yüzünden mukavvaya yapışmayacaktır. Bunun için streç filmi yapıştıracağınız alandan itibaren bıçak yardımı ile az bir şekilde kesin.

Kestiğiniz yere ve kestiğiniz mukavva parçasına yapıştırıcı sürerek bölmelerin parçalarını yapıştırın. Yapıştırıcının kuruması biraz zaman alacağı için bütün parçaları yapıştırıp bekleyin. Kuruduktan sonra çekmeceye yerleştirebilirsiniz. Böylece bulması basit malzemeler ile bir çekmece düzenleyici elde etmiş olursunuz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA