SON DAKİKA

Replikler

Limonun cilt bakımındaki önemi ve güzelliğe katkısı

Limonun cilt bakımındaki önemi ve güzelliğe katkısı
Bu haber 08 Ekim 2020 - 8:40 'de eklendi ve 11 kez görüntülendi.

Limonun Cilt Bakımındaki Önemi ve Güzelliğe Katkısı

Hemen hemen hepimizin buzdolabından eksik olmayan limonun insan vücuduna çok fazla faydası var saymakla bitmez belki de. Birçok ürünün cilde faydası olduğu gibi limonun da cilde çok güzel etkisi var ve kadınlar yüzlerine doğal ürün kullanmanın daha sağlıklı olduğu için doğal yöntemlere başvuruyorlar.

Cilde Faydası

Cildinizde leke problemi varsa ve canlı bir görünüme sahip değilse bunu limonla tedavi etmeniz çok fazla kolay ve doğal bir yöntem. Limonda bulunan asit sayesinde yüzünüzde leke bulunan yere sürdüğünüzde lekenizin tonunu açarak cilt lekelerinizle bahşetmenizi sağlar. Tabii her şeyin fazlası zarardır o yüzden kararında kullanmak gerekir. Eğer emin olamayıp fazla kullanabilirim diyorsanız bir kabın içine bir miktar su koyup yeterince Limon sıkıp bu suyla yüzünüzü temizledikten sonra yıkayarak yüzünüzün limon ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Limonun Cilde Katkısı

Sivilcelerinizi kurutmak için ve siyah noktalarınızdan kurtulmak için kullanabilirsiniz.

Ciltte oluşan lekelerinize uygulayarak leke tedavisinde kullanabilirsiniz. Cildiniz yağlı ise yap dengesini sağlamak amaçlı kullanabilirsiniz. Saçlarınızda kepek oluşumu varsa önüne geçmek için kullanabilirsin. Vücudunuzda ki kararmalar için kullanabilirsiniz mesela dirsek kararması koltuk altı kararması gibi.

Cildinizin nem dengesini korumak ve canlılık vermek için kullanabilirsiniz. Vücudunuzda oluşan çatlaklar için kullanabilirsiniz.

Maddeleyecek olursak;

  • Cildinizi çok güzel bir şekilde aydınlatır.
  • Dişlerinizi beyazlatır ve sağlıklın görünmesini sağlar.
  • Cildinizde ki siyah noktaları yok eder.
  • Saç renginizi açmak istiyorsanız eğer saç renginizi açar.
  • Tırnaklarınız zayıfsa tırnaklarınızın güçlenmesini sağlar.
  • Cildiniz kuru ise limon nemlenmesine yardımcı olur.
  • Cildinizde akne yani sivilce problemi varsa bunu kurutmaya yardımcı olur.

Cilt Lekelerine Çok Etkili Maske Tarifi

Hepimizin mutfağında bulunan yoğurt ve limonla bunu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz fakat bu maske tarifinde birkaç tane daha ürün eklemeniz gerekecek.
Maskeyi yapmak için; 1 tatlı kaşığı yoğurt, 3 damla limon suyu, 1 çay kaşığı sızma yağ ve 1 çay kaşığı karbonatı karıştıracaksınız. Daha sonra bu elde ettiğiniz karışımı göz ve dudak çevreniz hariç yüzünüze ve boyun kısmına uygulayabilirsiniz. Daha sonra yüzünüzü yıkayın ve bu karışımı haftada bir kez uygulamanız gerekiyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA