SON DAKİKA

Replikler

Kendi saçınızı jendiniz boyamak ister misiniz?

Kendi saçınızı jendiniz boyamak ister misiniz?
Bu haber 08 Ekim 2020 - 12:49 'de eklendi ve 5 kez görüntülendi.

Kendi Saçınızı Kendiniz Boyamak İster Misiniz?

Saçlarımız hepimiz için çok önemlidir. Özellikle kadınlar erkeklere göre saçlarına daha çok önem verir. Saç bakımı, şekillendirmesi derken bir de boyama işlemi yapılır. Boyama işlemi birçok kadın için basittir çünkü kendisi boyamaz. Birçok kadın da evde kendisi boyar. Bu durum kimi kadın için işkence olurken kimisi de kolayca zevk alarak kendi saçını boyar. Peki, kendi saçınızı kendiniz hangi malzemeler ile boyayacaksınız?

Kendi Saçınızı Boyamak İçin Gereken Malzemeler?

1- İlk ihtiyacın olan saçına uygulayacağın boya ve oksidan suyu
2- Bütün boya kutularının içinde mutlaka eldiven bulunur. Bu eldiveni boyama sırasında kullanabilirsin.
3- Saçlarını ayırmak için bir tarak. Tarak ince olursa saçlarını daha kolay ayırırsın.
4- Ayırdığın saçlarını tutturmak için toka.
5- Boya alın ve kulak bölgesine gelirse kolay çıkması için nemlendirici bir krem.
6- Yere örtmek için bir örtü ya da gazete.
7-Boyanın üstüne bulaşma ihtimaline karşı kullanılmayan bir tişört.
7-Boya fırçası. Eğer boya fırçan yoksa yapabilirim dersen elinle de boyayı saçına yedirebilirsin.
8-Boyayı dökmek için boya kâsesi. Eğer elinde boya kâsesi yoksa boş bir kâse işini görür. Ama bu kâse bir daha kullanmayacağın bir kâse olmalı.

Boyama İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk önce üstüne boyama işlemi sırasında giyeceğin tişörtünü giy. Boya yapacağın yer mümkünse cam olan bir yer olsun. Bu camı açmalısın çünkü boya kokusu rahatsız edebilir. Boya yapacağın yere örtüyü ya da gazeteye ser.

Tarak yardımı ile saçlarını tara ve düzgün bir şeklide ikiye ayır. Ayırdığın her iki yeri de tekrar ikiye ayır. Ayırma şeklinde saçının alt tarafı ilk boyayacağın yer olacak. İlk önce eldivenlerini tak. Daha sonra boya ve oksidan suyunu yanına aldığın boya kâsesinde birbirlerine geçene kadar iyice karıştır. Bunu fırça ile yapabilirsin fırça yoksa bir çubuk işini görür. Boya ve oksidan suyunu karıştırdıktan sonra saçının alt taraftan ayırdığın kısımdan boyama işlemine başla.

Boyayı direk fazla fazla sürme çünkü saçına yetmeyebilir. Boyayı dipten uca doğru sür. İlk yeri boyadıktan sonra boyama saçının üst kısmından devam et. En başta saçını ikiye ayırdığın yer bittiğinde kalan diğer tarafına da önceki tarafa yaptığın işlemleri bu tarafa da yap.

Boyama bitince saçını ayırdığın tarak ile yavaşça saçını tara ve her tarafa yedir. Daha sonra boyanın her yere yayılmama ihtimaline karşı ellerinle saçlarını ovala. Saçının her yerini boyadıktan sonra toka yardımı ile saçını tepeden bağla. Eğer bunu yapamazsan bir bone ile saçını kapat. Boyayı kafanda yarım saat tuttuktan sonra yıka. Boyama işlemi böylelikle bitmiş oluyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA